Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Bu Seviyeye Ulaşırsa Hızla Yükselebilir

Ethereum, Bitcoin'e benzer şekilde ABD Doları karşısında 580 doların üzerinde pozitif bir bölgede kaldı.

ethereum eth fiyat analizi bu seviyeye ulasirsa yukselisi hiz kazanabilir

Ethereum, Bitcoin’e benzer şekilde ABD Doları karşısında 580 doların üzerinde pozitif bir bölgede kaldı. ETH fiyatı, 595 dolar ve 600 dolarlık direnç seviyelerini temizledikten sonra yükselişi muhtemelen hız kazanacak. Aayush Jindal’ın teknik analizine göre:

  • Ethereum, 575 dolar seviyesinin yakınında destek buldu ve yeni bir artışa başladı.
  • Fiyat şu anda 590 dolarlık bölgenin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.
  • Saatlik ETH/USD grafiğinde (Kraken verilerine göre) 586 dolara yakın dirençle önemli bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.
  • Parite düşüşü düzeltebilir, ancak 600 doların üzerinde önemli bir yukarı kırılma girişiminde bulunma olasılığı yüksektir.

Ethereum (ETH) Fiyatı Hız Kazanıyor

595 dolarlık bölgeyi test ettikten sonra, Ethereum daha düşük bir düzeltme yaptı. ETH, 580 dolarlık destek seviyesinin altında işlem gördü, ancak boğalar 575 dolarlık destek bölgesini koruyabildi.

Fiyat yeni bir artışa başlamadan önce 576 dolar seviyesinin yakınında bir düşüş oluştu. 580 dolar ve 585 dolar seviyelerinin üzerinde güçlü bir yukarı doğru hareket oldu. Saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde 586 dolara yakın dirençle kilit bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde de bir kırılma oldu.

ETH fiyatı 590 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve hatta 595 doların üzerine çıktı. 596 dolar civarında ayın en yüksek seviyesi oluştu ve fiyat şu anda kazançları pekiştiriyor. İlk destek, 576 dolardan 596 dolara doğru gerçekleşen son artışın %23.6 Fib geri çekilme seviyesine veya 590 dolar seviyesine yakın.

ethereum eth fiyat analizi bu seviyeye ulasirsa yukselisi hiz kazanabilir 1

Aynı grafikte 585 dolar civarında destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi var. Trend çizgisi, 576 dolardan 596 dolara doğru gerçekleşen son artışın %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın.

Diğer taraftan, fiyat açıkça 595 dolar seviyesine yakın güçlü bir dirençle karşı karşıya. Mevcut fiyat hareketi, ETH’nin 595 doları temizlemek için başka bir girişimde bulunabileceğini gösteriyor. Bir sonraki ana direnç hala 600 dolar seviyesinin yakınında. 600 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış, kazançları hızlandırabilir.

Ethereum (ETH) Düşecek mi?

Ethereum, 595 dolar ve 596 dolar direnç seviyelerini temizleyemezse, aşağı yönlü bir düzeltmeye başlayabilir. İlk kilit destek bölgesi 585 dolar seviyesine ve trend çizgisine yakın.

Trend çizgisi desteğinin ve 585 doların altında aşağı yönlü bir kırılma, fiyatı 575 dolar destek bölgesine doğru itebilir. 100 saatlik basit hareketli ortalama da destek sağlamak için 575 dolarlık bölgenin yakınında bekliyor.

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD – ETH /USD için MACD artık yükseliş bölgesinde ivme kazanıyor.

Saatlik RSI – ETH/USD için RSI şu anda 55 seviyesine doğru düzeliyor.

Ana Destek Seviyesi: 585 ABD doları

Ana Direnç Seviyesi: 595 ABD doları

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner