Yükleniyor...

Dünyaca Mobil Oyun Şirketi Zynga Bitcoin (BTC) Yatırımı mı Yapacak?

Words With Friends ve Farmville gibi dünyaca ünlü mobil oyunların yapımcısı Zynga, Bitcoin'e (BTC) dönüştürme potansiyeline sahip 750 milyon dolarlık bir üst düzey dönüştürülebilir tahvil teklifini açıkladı.

zynga bitcoin btc yatirimi microstrategy

Words With Friends ve Farmville gibi dünyaca ünlü mobil oyunların yapımcısı Zynga, Bitcoin’e (BTC) dönüştürme potansiyeline sahip 750 milyon dolarlık bir üst düzey dönüştürülebilir tahvil teklifini açıkladı.

Bitcoinist’in haberine göre Bitcoin yatırımı hakkındaki dedikodu Michael Saylor liderliğindeki MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımı için dönüştürülebilir tahvil adımı atmasının ardından Zynga’nın böyle bir açıklama yapmasından ötürü ortaya çıktı.

MicroStrategy Öncü mü Olacak?

Ayılar istese de istemese de Bitcoin’de bir boğa piyasası gelişiyordu. Güçlü bir temel oluşturuldu, kripto para biriminin piyasa değeri 200 milyar doların üzerinde kaldı ve daha fazla birçok pozitif olay yaşandı. Esasında, boğa piyasası fitilini ateşleyen şey, kripto para biriminin kurumsal bir hazine rezerv varlığına dönüşmesi ve Nasdaq listesinde yer alan yazılım firması MicroStrategy’nin önemli miktarda BTC satın almasıyla ortaya çıktı.

MicroStrategy, nakit rezervlerinin değer kaybetmesine izin vermek yerine fonlarını Bitcoin’e yatırdı ve yatırımları o zamandan beri neredeyse iki katına çıktı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, o zamandan sonra Bitcoin’e daha fazla yatırım yapma amacıyla dönüştürülebilir tahvil teklifini başlattı ve sonucunda 650 milyon dolar toplamayı başardı.

Geçmişte Saylor, Bitcoin’in günlerinin sayılı olduğunu ifade eden bir açıklamada bulunmuştu. Fakat Saylor, daha sonra Bitcoin’e yöneldi.

zynga bitcoin michael saylor microstrategy btc 2 980x457 1

İlginç bir şekilde, üst düzey dönüştürülebilir tahviller aracılığıyla Zynga da 750 milyon dolar toplamayı planladığını açıkladı.

Zynga Bitcoin’e İlgisini Açıklamıştı

Zynga, son zamanlarda MicroStrategy’nin piyasaya sürmesine çok benzer şekilde yatırımcılara dönüştürülebilir bir tahvil teklifini açıkladı. Sonraki gelirin bir kısmı, ana hatlarıyla belirtilen “sınırlı çağrı işlemlerinin” maliyetini ödemeye gidecek, ancak geri kalanı “işletme sermayesi” olacak. Zynga herhangi bir özel kullanım belirtmedi ve herhangi bir malzeme edinimi veya stratejik işlemle ilgili mevcut bir anlaşma henüz yok.

zynga bitcoin michael saylor microstrategy btc 980x457 1

Ocak 2014’ün ilk haftasında, Zynga ilk olarak oyun portföyü için Bitcoin ödemelerini araştırdıklarını açıklamıştı. Bitcoin satın alma teorisi kuşkusuz bir söylentiden ibaret ancak artık bir yıl önce söylendiği kadar zor değil. BTC’yi biriktirmede Saylor ve MicroStrategy ile başladı, Jack Dorsey ve Square Inc tarafından takip edildi ve Zynga, domino etkisinde bir sonraki dev şirket olabilir.

Michael Saylor geride kalmak istemiyor. Belki Zynga da bu mantıkla bu adımları takip eder ve bu “işletme sermayesini” şirket rezervlerini enflasyona karşı korumak için BTC’ye taşıyabilir.  Şimdilik, yukarıdakiler saf bir spekülasyon. İleriki günler bize neler yaşanacağını gösterecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner