Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyatı 300 Dolara Doğru Gidiyor! İşte Nedeni

Birçok analistin ve uzmanın uzun zamandır söylediği gibi kripto para piyasası parabolik bir şekilde hareket ediyor ve yeni yüksek seviyeler ufukta gibi duruyor.

Ethereum ETH Fiyatı 1

Birçok analistin ve uzmanın uzun zamandır söylediği gibi kripto para piyasası parabolik bir şekilde hareket ediyor ve yeni yüksek seviyeler ufukta gibi duruyor. Dün, geç saatlerde Bitcoin (BTC) ile birlikte Ripple (XRP) ve diğer birçok altcoin fiyatında çok kısa bir içinde büyük bir artış yaşandı. Ethereum’da (ETH) da durum farklı değildi.

En büyük altcoin’in fiyatındaki son yükselişi doğrudan Bitcoin’deki yükselişe bağlamak doğru değil. Çünkü son zamanlarda Ethereum’a olan yatırımcı ilgisini açıklayacak birçok yeni gelişme yaşandı.

Haberi hazırladığımız sırada Ethereum (ETH) 267,42 dolardan el değiştiriyordu. Analistlerin ortak öngörüsü, piyasanın yukarı yönlü eğiliminin ve Ethereum’a dönük önemli gelişmelerin desteğiyle fiyatın 300 doları aşacağı yönünde. Şimdi gelin yakın zamanda Ethereum’a dönük ne gibi gelişmeler yaşandı bunlara daha yakından bakalım.

1) Forbes’in Blockchain Kullanan Milyar Dolarlık Firmalar Listesi

Daha fazla geliştirici, dApp gelişimi için Ethereum Blockchain’ini kullanmak istiyor. Forbes tarafından yakın zamanda yayınlanan bir makalede, milyar dolarlık firmalarının yüzde 50’sinden fazlası, Amazon, Overstock, BNP Paribas, UBS, Metlife, Coinbase, Google, Microsoft, Comcast, Foxconn, Intel ve Samsung dahil olmak üzere Ethereum Blockchain’i üzerinde uygulamalar oluşturuyor. Bu, Ethereum’un benimsenme oranını büyük ölçüde artırma potansiyeline sahip şirketlerin olağanüstü bir listesi.

Özellikle Microsoft gibi şirketler Ethereum’un gelişimini teşvik ediyor. Şirket bulut platformu Azure’de Ethereum için bir geliştirme kiti yayınladı.

2) Ehtereum, Web 3.0’ın Geliştirilmesinin Önemli Bir Parçası

Ethereum, merkeziyetsiz bir küresel bilgisayar olarak düşünülerek hayata geçirildi. Birçok kişi, internetin özgün bir merkezi sürümü olan Web 3.0’ın geliştirilmesinde Ethereum’un internetin ruhuna ve amacına oldukça uygun olduğu görüşünde. Artan araştırma ve geliştirme faaliyeti Ethereum’un yeni bir internet türünün gelişiminde önemli bir rol oynadığını ortaya koyuyor.

Ethereum’un Web 3.0’ın geliştirilmesinde kilit bir rol oynayacağına inananlardan birisi de Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz. Novogratz, bunu en son bu yılki Ethereal Summit 2019’da yaptığı konuşmada dile getirdi.

3) HTC’den Ethereum ve ERC-20 Token Desteği

HTC’nin HTC Exodus Blockchain akıllı telefon serisinin daha ucuz bir sürümünü piyasaya sürmek için hazırlık yaptığı iddia ediliyor. Şirketin yeni Blockchain telefonunun Ethereum ve ERC-20 token’larını destekleyeceği bildiriliyor.

4) Amazon’un Whole Foods’un Ethereum Kabul Etmesi

Bir diğer önemli gelişme ise Blockchain ve kripto paralara açıkça ilgi gösteren Amazon’dan. Bir Amazon iştiraki olan Whole Foods, ödeme seçeneklerinin arasına Bitcoin, Bitcoin Cash ve stablecoin Gemini Dollar’ın yanısıra Ethereum’u ekledi. Bu, Ethereum’un kullanımı ve benimsenmesi konusunda büyük bir kazanım.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner