Yükleniyor...

Ethereum (ETH) geri çekildi: Altcoin’ler için son durum ne?

2350 doları aşmakta güçlük çeken Ethereum (ETH) yönünü aşağı çevirmesiyle birlikte altcoin'leri düşüşe itti.

Fotoram.io 118

2350 doları aşmakta güçlük çeken Ethereum (ETH) yönünü aşağı çevirmesiyle birlikte altcoin’leri düşüşe itti.

Kritik bir direnç alanından satış yoğunluğu gören ETH kısa sürede yüzde 5’ten fazla bir düşüş yaşadı. 2350 doları direncini henüz net bir şekilde kıramayan altcoin’lerin öncüsü, 2220 dolara kadar geri çekildi. Bu süreçte altcoin’lerin neredeyse tamamını aşağı çeken ETH piyasada oluşan açgözlülüğü bir nebze törpülemiş oldu.

Peki altcoin’lerin temsilcisi olan ETH bundan sonra nasıl bir yol çizebilir? ETH adına teknik tarafta son durum ne?

Altcoin’ler kutlama yapmak için gün sayıyor!

2375 – 2406 dolar aralığını karar verici bir bölge olarak çalıştırmaya devam eden ETH, bu bandın üzerinde kaldığı sürece altcoin’lerde patlama etkisi yaratabilir. Güncel duruma bakıldığında ise henüz yeterli alıcı kitlesine sahip olmayan Ethereum, altcoin’lerdeki meraklı bekleyişi sürdürüyor.

Haberin yazımı itibarıyla 2235 dolardan işlem gören ETH 2300 doları kırması halinde kırmızı alanı hedeflemek isteyecektir. Kırmızı alandaki fiyat yapısı, hacim ve alıcı iştahına göre 2502 ve 2547 dolara doğru bir yükseliş izleyebiliriz. Bu seviyelere ulaşıldığında ise altcoin’lere ciddi bir oranda pozitif hareketlenme gelecektir. BTC dominasyonunun artışı veya BTC fiyatının aşağı yönlü hareket etmesi halinde ise ETH için sırasıyla 2203 – 2160 ve 2127 dolara düşüşler gözlemlenebilir.

Ekran Resmi 2023 12 26 11.30.40

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner