Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Londra Güncellemesi Ropsten Test Ağında Etkinleştirildi

Ethereum'un en çok beklenen güncellemelerinden biri olan Londra güncellemesi, Ropsten test ağında etkinleştirildi.

ethereum eth londra guncellemesi ropsten test aginda etkinlestirildi 1

Ethereum’un en çok beklenen güncellemelerinden biri olan Londra güncellemesi, Ropsten test ağında etkinleştirildi. Güncelleme Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko tarafından bugün TSİ 05:23’te 10499401 sayılı blokta Ropsten test ağında gerçekleştirildi. Böylece Londra güncellemesi Ethereum’un test ağlarında ilk kez etkinleştirilmiş oldu.

Beiko, etkinleştirmenin beklenenden ‘biraz daha uzun’ sürdüğünü söyledi. Bu önemli güncelleme 30 Haziran tarihinde Rinkeby’deki Goerli test ağında uygulanacak ve etkinleştirmenin 7 Temmuz 2021’e kadar gerçekleştirilmesi bekleniyor. 

Geliştirici, Ropsten test ağının, ekipmanlarını zamanında güncelleyen madencilerin eksikliği nedeniyle blokları düşük hızda doğruladığını ekledi.

EIP 1559 Neden Önemli?

Londra güncellemesi beş Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) içerirken, EIP 1559 en önemli olanıdır. Bu iyileştirme, dinamik ücret yapısını ve periyodik ücret yakımını getiriyor. 

Böylece EIP 1559 etkinleştirildiğinde, Ethereum tarihinde ilk kez deflasyonist bir varlık haline gelecek. Bazı analistler bunu Ethereum (ETH) fiyatı için bir yükseliş katalizörü olarak görüyor.

Bununla birlikte, kullanıcılar için Ethereum gas ücretleri düşürüleceğinden, bazı Ethereum madencileri bu güncellemeye karşı çıkıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner