Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Satın Alma Bölgesinde mi?

Bitcoin'in (BTC) 10.

otomatik taslak 4

Bitcoin’in (BTC) 10.400 dolar seviyesini geçememesi, toplu kripto piyasası için büyük bir rüzgar etkisi yarattı ve en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum’un (ETH) 300 doların ortasında yer alan bölgedeki temel destek seviyesine doğru düşmesine neden oldu.

Ethereum, son zamanlarda Bitcoin ile yüksek oranda korelasyon gösterdiğinden dolayı, ETH için bir sonraki trend neredeyse tamamen lider kripto paraya bağlı olabilir. Bununla birlikte popüler bir analist ETH’nin 320 dolar seviyesindeki güçlü desteğin, ETH için bir avantaj olabileceğine dikkat çekti. Bu seviye, geçtiğimiz birkaç gün içersinde birçok kez ziyaret edildi ve her seferinde savunuldu.

Geçtiğimiz hafta 490 dolar seviyesine kadar yükselen ETH, son zamanlarda yakaladığı güçlü ivmesi kaybederek 320 dolar seviyesine kadar geriledi. Alıcılar bu bölgeyi güçlü bir şekilde savunarak, 320 dolar seviyesini kritik bir destek haline getirdi.
Bununla birlikte, alıcıların bu seviyeyi savunmaya devam edip edemeyeceği, lider kripto para BTC’nin 9.900 dolar ile 10.000 dolar arasında desteğine nasıl tepki vermeye devam edeceğine bağlı olabilir.

Ethereum şu anda 320 dolar ile 325 dolar arasında temel desteğin hemen üzerinde işlem görüyor. Satıcılar bu sabah erken saatlerde bu seviyelere doğru bir hareket başlattı ancak alıcılar destek seviyesini korumayı tekrardan başarabildi.

Twitter’da “Cactus” kullanıcı adı ile bilinen analist, ETH’nin mevcut fiyat seviyesinin satın alma bölgesi olduğuna dikkat çekti. Ünlü analiste göre Ethereum, 2021 yılında 3.000 dolar seviyesine yükselecek.

“Ethereum için 320 dolarlık destek seviyesi, alıcılar için güzel bir satın alma bölgesi. Görünüşe göre fiyat hareketi aşağı inmek istiyor ancak alıcılar mevcut destek seviyesini savunmaya devam edecektir.”

Yaklaşan ABD seçimleri ve küresel bir salgın haline gelen Covid-19 sebebi ile piyasalarda büyük bir belirsizlik hakim. Bununla birlikte Bitcoin’de yaşanan oynak hareketler de toplu kripto para piyasasını derinden etkiliyor. Ethereum’da trendin hangi yöne doğru olacağını BTC’nin hareketi belirleyecektir. Bitcoin’de beklenen potansiyel yükselişin gerçekleşmesi, ETH için de olumlu olacaktır. Tarihsel verilere baktığımızda, Bitcoin’in yükseliş trendine girmesi ile birlikte ETH’de de yükselişler görülmüştür. Özellikle şimdiki güçlü korelasyon düşünüldüğünde, ETH’nin hareketini kestirmek için Bitcoin’de trendin hangi yöne doğru olacağını görmemiz gerekiyor.

Ethereum (ETH) yazım itibari ile 336 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner