Yükleniyor...

Bir Kripto Para Firması Daha Visa İle Anlaştı

Dijital varlık kredilendirme platformu Cred, Visa'nın Hızlı İzleme programına katıldı.

bir kripto para firmasi daha visa ile anlasti

Dijital varlık kredilendirme platformu Cred, Visa’nın Hızlı İzleme programına katıldı. Bu program, firmaya borç verme ve borçlanma hizmetlerini genişletmek için Visa’nın kaynaklarına ve ağına erişim sunan önemli  bir program olarak kabul ediliyor.

Bugün San Francisco merkezli platformdan yapılan bir duyuruya göre, Cred artık Visa’nın ağı üzerinden doğrudan müşteri banka hesaplarına faiz ödemeleri gönderebilecek ve ayrıca kullanıcıların satın alımlarda kullandığı Crypto Line of Credit (C-LOC) kartlarını çıkarabilecek.

Cred CEO’su ve kurucu ortağı Dan Schatt’a göre, Cred’in Visa’nın Hızlı İzleme programına girişi, firmanın “adil finansal hizmetler sağlama ve borç verme ve borç alma hizmetlerini mümkün olan en verimli şekilde genişletme” misyonunu ilerletmesine olanak tanıyacak.

Schatt yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Cred her zaman geleneksel bankacılık ile blok zinciri tabanlı finansal hizmetler arasında bir köprü görevi gördü ve Visa ile doğrudan bir ilişkiye sahip olmak, şirketin dijital varlık kredilendirmesi ile meydana gelen önemli büyümeyi desteklemek için çok daha hızlı ölçeklenmesini sağlayacak.”

Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield ise yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Dijital para cüzdanları için tercih edilen ağ olarak, Cred gibi yenilikçi fintech’lerin Visa’nın ağ değerinden yararlanmasına yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz. Hızlı İzleme programı aracılığıyla, verimli bir şekilde ölçeklenmek üzere Visa’nın uzmanlarına, teknolojisine ve kaynaklarına erişim konusunda Cred’i destekleyebiliriz.”

Cred Nedir? Ne İşe Yarar?

Cred, 183 ülkedeki müşterilere hizmet veren küresel bir finansal hizmetler platformudur. Cred, lisanslı bir borç verendir ve iş ve perakende kredisi sağlamak ve müşterilerinin iş ortağı ağı aracılığıyla 30’dan fazla kripto ve fiat para biriminden getiri elde etmelerini sağlamak için önemli bir bilanço ve özel teknolojiden yararlanır.

Eski PayPal çalışanları tarafından kurulan ve San Francisco Körfez Bölgesi’nde bulunan Cred, makine öğreniminden ve blok zinciri teknolojisinin gücünden yararlanmak için çeşitli girişimci liderlerden oluşan bir ekibi bir araya getirmiştir.

Cred, herkesin düşük maliyetli kredi ürünlerinden yararlanmasını sağlamak için blok zincirinin gücünden yararlanmaktır. Ortaklıkların ve blockchain teknolojisinin gücünü kullanarak açık, adil ve küresel bir finansal altyapı hayal etmektedirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner