Yükleniyor...

Ethereum Madencileri Geçtiğimiz Ay İşlem Ücretlerinden 285 Milyon Dolar Kazandı

TheBlock tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Ethereum (ETH) madencileri geçtiğimiz Ağustos ayında işlem ücretlerinden 285.

ethereum eth madencileri agustos ayinda islem ucretlerinden 285 milyon dolar kazandi

TheBlock tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Ethereum (ETH) madencileri geçtiğimiz Ağustos ayında işlem ücretlerinden 285.1 milyon dolar gelir elde etti. Bu aylık bazda %98.2’lik bir artışı ve 25 ayın en yüksek seviyesini temsil ediyor.

Ethereum Ücretlerinde Artış Yaşanıyor

DeFi piyasasına olan ilginin artması ile birlikte arkasındaki güç olan Ethereum’a olan ilgi de doğal olarak artıyor. Ağdaki madenciler de artan ilgi ile beraber ağın avantajlarından yararlanıyorlar.

Geçtiğimiz ay yaşanan bu artışın temel sebebi, birçok yeni DeFi projesinin piyasaya sürülmesi ve bu projelerden bazılarının küresel anlamda büyük kripto para borsaları tarafından listelenmesi diyebiliriz.

Ethereum’un ağında yaşanan bu yoğunluk sebebiyle de gaz harcamalarında gereksiz yere yükselmeler oldu ve her bir transfer minimum 10-15 dolar seviyesine kadar yükseldi. Madencilerin bir günde en çok kazanç elde ettiği tarih ise, 30.500 ETH ile 12 Ağustos oldu.

Ethereum geliştiricileri de ağı çalıştırmak için gereken yüksek gaz ücretlerini düşürmek için yeni yöntemler üzerinde çalışıyorlar. Muhtemelen Ethereum 2.0 güncellemesi ile çözülecek olan bu sorun hakkında Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’de bir açıklama yapma gereği duydu.

Vitalik Buterin Açıklama Yaptı

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada söz konusu sorunu kabul etti ve Ethereum kullancılarının rahatsız oldukları bu sorunu, ikinci katman teknolojileri kullanarak aşabileceklerini belirtti.

“İşlem ücreti yüksek diyenler, ödemelerini doğrudan zkysnc, OMG ve loopring üzerinden yapabilirler. Oldukça basit ödeme yöntemleri kullanarak bu sorunu aşabilirler.”

Ethereum 2.0 Güncellemesi

Ethereum 2.0, bir iş kanıtı (PoW) mekanizmasından bir hisse kanıtı (PoS) mekanizmasına geçerek, blok zincirinin ölçeklenebilirliğini ve performansını artırmak için yeniden düzenleniyor. Ethereum 2.0 güncellemesi ile artan performans, işlem ücretlerini de düşüreceği kanısı hakim. Birçok kez ertelen Ethereum 2.0 güncellemesi, kripto para topluluğu tarafından merakla bekleniyor. Kripto para topluluğunda gelen güncelleme ile birlikte, kripto para piyasasında bazı dengelerin değişebileceği düşüncesi hakim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner