Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Tabanlı Video Platformu Livepeer, 20 Milyon Dolar Fon Topladı

Ethereum blockchain'i üzerine kurulu merkeziyetsiz video streaming platformu Livepeer, B serisi fon turunun uzatma turunda 20 milyon dolar topladı.

live

Ethereum blockchain’i üzerine kurulu merkeziyetsiz video streaming platformu Livepeer, B serisi fon turunun uzatma turunda 20 milyon dolar topladı.

Alan Howerd ve Tiger Global, Digital Currency Group, Northzone ve Warburg Serres gibi yatırımcılarla birlikte finansman turuna katıldı.

B serisi uzatma turu, Livepeer’ın B serisi finansmanında 20 milyon dolar toplamasının beş ay ardından geldi. Livepeer’in CEO’su Doug Petkanics vermiş olduğu demeçte Livepeer’in bugüne kadarki toplam fonunun 51 milyon dolara çıktığını söyledi.

Livepeer, elde ettiği ek sermaye ile birlikte pazar payını da genişletmeyi umuyor. Petkanics, projenin, Livepeer’in dahili protokolünü, Katman 2 ağı olan Arbitrum’a taşıyacak olan Confluence isimli büyük bir ölçeklendirme çözümünün geleceğini söyledi. Bu Livepeer tokenının (LPT) ve Ethereum’e bağlı olan çekirdek güvenlik mekanizmasının da korunmasını sağlayacak.

Livepeer, gelecekte video NFT desteğini de eklemeyi planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner