Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: En Büyük Altcoin Bitcoin Fiyatını Takip Edecek mi?

Bitcoin yeni haftanın başında sert yükseldi ve 12.

Ethereum Fiyat Analizi

Bitcoin yeni haftanın başında sert yükseldi ve 12.000 dolara dayanmış durumda. Bitcoin’deki bu yükselişi kısmen takip eden Ethereum, yeni haftaya 220 dolar seviyesinden giriş yaptı ve 235 dolara kadar geldi. Yayın sırasında 229 dolardan işlem görüyordu.

Ethereum Fiyat Analizi

26 Haziran’da yılın en yüksek seviyesi olan 366 dolara ulaşan Ethereum, 16 Temmuzda yüzde 48’e varan kayıpla 190 dolara kadar geriledi. Bu fiyat .618 Fibonacci seviyesine karşılık geliyor. Her ne kadar bu nokta yeniden sıçrama ihtimalinin yüksek olması nedeniyle altın geri çekilme bölgesi olarak kabul edilse de Ethereum .618 (193 dolar) ve .5 (223,15 dolar) Fibonacci seviyelerinin arasında konsolide oluyor.

Son zamanlarda TD Sequential Indicator’ü 3 günlük grafikte kırmızı mum 9 şeklinde alım sinyali verdi. Bu yükseliş sinyali mevcut yeşil mum 2’nin önceki yeşil mum 1’in üzerinde işlem görmeye başlamasından sonra onaylandı. Yani Ethereum mevcut seviyesinden yükselebilir.

Eğer Ethereum’daki bu yükseliş başlarsa öncelikle .382, .236 ve .1618 Fibonacci düzelme seviyelerinde bir dirençle karşılaşılabilir. Bu seviyeler sırasıyla 256, 297 ve 318 dolara karşılık geliyor.

Ethereum ETH Fiyat Analizi

1 günlük grafiğe bakıldığı zaman Ethereum’un yükselmesinin kaçınılmaz olduğu görülüyor. 1 günlük grafikte yükselen üçgenin geliştiği görülüyor. Üç yakın zamanlı fiyat düzeltmesinin dibinden oluşmaya başladığından dolayı trendin düşüşten yükselişe dönüştüğünün haberini veriyor olabilir. Dolayısıyla, üçgenin onaylanması durumunda 227 dolarda oturan kırılma noktasından 266 dolar seviyesine doğru yol alınabilir.

Ethereum Fiyat Analizi

12 saatlik grafikte Bollinger bantları yükselişin kaçınılmaz olup olmadığını belirlemede yardımcı olabilirler. Bu zaman diliminde Bollinger bantlarının sıkıştığı görülüyor. Bu da Ethereum’un konsolidasyon fazına girdiği anlamına geliyor. Sıkışıklıkları genel olarak yüksek volatilite periyotları izler. Daha uzun süreli bir sıkışma güçlü bir kırılma ihtimalini artırır. Şu an için 199 dolar ve 235 dolar aralığı makul bir ticaret dışı alan olarak önümüzde duruyor.

ETH Fiyat Analizi

235 dolar üstüne yaşanacak bir kırılma bizi .382 Fibonacci seviyesine (260 dolar) götürebilir. 199 dolar altında yaşanacak bir kırılma ise .618 Fibonacci seviyesinin (193 dolar) desteğinin yeniden test edilmesine neden olabilir. Eğer bu destekte tutunamayacak olursa .786 Fibonacci seviyesine (145 dolar) kadar bir çekilme görülebilir.

Sonuç olarak, 1 günlük grafikte yükselen üçgen formasyonu onaylanacak olursa Ethereum kısa bir süre içinde en az yüzde 16,5 oranında yükseliş kaydedebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner