Yükleniyor...

Ethereum geliştiricisinden ChatGPT ile memecoin hamlesi!

Bir Ethereum geliştiricisi, ChatGPT'yi kullanarak memecoin AstroPepeX'i programlamaya başladı.

ethereum 1

Bir Ethereum geliştiricisi, ChatGPT‘yi kullanarak memecoin AstroPepeX’i programlamaya başladı.

Bir Ethereum geliştiricisi, ChatGPT’nin Uniswap’te en çok işlem gören token’lardan elde edilen verilerden yola çıkarak, kendi ERC-20 token’ı AstroPepeX’i başlatmasını sağlamayı başardı. X kullanıcısı CroissantETH, OpenAI’nin API’sini kullanarak ChatGPT’yi özel bir uygulamaya nasıl entegre ettiklerinin ayrıntılarını açıkladı. Tahmini piyasa değeri 3,5 milyon dolar olan kendi ERC-20 tokenını tasarlayıp yayınlamasını söylediler.

Geliştiricinin bu hamlesi, büyük bir ilgi topladı

Etherscan’den elde edilen veriler ışığında, 20 Eylül’de token’ın piyasaya sürülmesinden bu yana 17.700’den fazla işlem gerçekleştiren 2.300’den fazla APX sahibinin olduğu ifade edildi. Geliştirici, ChatGPT’nin Uniswap’te işlem gören ilk 10.000 tokene ilişkin verileri besledikten sonra Ethereum ağında akıllı sözleşmeler dağıtabilmesini sağlamayı başardı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ethereum geliştiricisi şunları söyledi:

“Aslında ChatGPT’den Open Zeppelin standartlarını kullanarak bir ERC-20 token’ı oluşturmasını istiyor. Token adı ve diğer parametreler, kodun yapısında GPT tarafından verilen değerler tarafından aktarılacak şekilde tasarlanmıştır.”

CroissantETH ayrıca ChatGPT’nin ERC-20 token’ı için potansiyel isimlere yönelik ilk girişimlerinin ideal olmadığını da açıkladı. Geliştiricinin çözümü, LLM’ye daha doğal bir çıktı sağlamak için en çok işlem gören Uniswap token’larından gelen verileri entegre etmekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner