Yükleniyor...

SocialFi rüzgarı, PostTech ile esmeye devam ediyor!

SocialFi platformu FriendTech'e rakip olarak piyasaya sürülen PostTech'in günlük işlem hacmi 1,8 milyon dolara ulaştı.

socialFi la gi 2

SocialFi platformu FriendTech‘e rakip olarak piyasaya sürülen PostTech‘in günlük işlem hacmi 1,8 milyon dolara ulaştı.

Sosyal medya sitesi PostTech‘teki faaliyetler artmaya başladı. Site ilk kez 24 saatlik bir süre içinde 1,8 milyon dolardan fazla işlem hacmi kaydetti. Platform, hem işlev hem de iş modeli açısından yeni FriendTech uygulamasının benzeri şeklinde. Her ikisi de kullanıcıların erişim token’larını alıp satabilecekleri ve yarısı uygulamaya, yarısı da kanal sahibine olmak üzere işlemlerde yüzde 10 gibi önemli bir ücret ödeyebilecekleri hizmet sunuyor.

ekran resmi 2023 09 21 15.10.46

SocialFi platformlarına olan ilgi artıyor!

Bu tarz uygulamanın orijinal versiyonu olan FriendTech, çok daha büyük hacimler kaydetti. TK Research tarafından oluşturulan Dune kontrol paneline göre, günde 20 milyon dolarlık işlem hacmi görüldü. Kuruluşundan bu yana 250 milyon dolarlık hacim kaydetti. Buna karşılık PostTech, bir ay sonra piyasaya sürüldüğü için daha düşük hacimlerde seyrediyor.

Son birkaç gündür SocialFi faaliyetleri artmaya başladı. DappRadar’a göre , 20 Eylül’de uygulama 875.000 dolarlık işlem hacmi gördü; bu da son 24 saatte 1,8 milyon dolarlık bir hacim gösteriyor. Günlük işlem sayısı 16 Eylül’de 2.000’den şu anda 87.000’e yükseldi. DappRadar verileri, FriendTech’teki 15.700 cüzdanla karşılaştırıldığında, son 24 saat içinde 11.000’den fazla aktif cüzdanın Post.Tech ile etkileşime girdiği görüldü.

Bütün bunlarak ek olarak yaklaşık 12 saat sonra Airdrop gerçekleştirecek olan PostTech, şimdiden yatırımcılarını heyecanlandırmış görünüyor. Kullanıcılar, X’teki gönderilerine PostTech’e dair kelimeler etiketleyerek, büyük bir trend yaratmış halde. FriendTech ile başlayıp PostTech ile devam eden SocialFi furyası, ilgiliyle takip ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner