Yükleniyor...

Altcoin’lerde kan kaybı: Ethereum yükselişe geçecek mi?

Ethereum (ETH) fiyatı 3 bin 277 ile 3 bin 500 dolar arasında dalgalanırken, 24 saatlik ticaret hacmi 16,82 milyar dolara ulaştı.

ethereum dusus grafik

Ethereum (ETH) fiyatı 3 bin 277 ile 3 bin 500 dolar arasında dalgalanırken, 24 saatlik ticaret hacmi 16,82 milyar dolara ulaştı.

Ethereum için çeşitli zaman dilimlerindeki teknik analiz, önemli düşüş göstergelerine dikkat çekiyor. Osilatörlerin ve hareketli ortalamaların birleşimi, güçlü bir alım ilgisi ortaya çıkmadığı sürece aşağı yönlü gidişatın devam edeceğine işaret ediyor.

Ethereum, 3.980 dolara yükselmesinden sonra sürekli olarak daha düşük dip seviyeler oluşturdu. Altcoin’lerin öncüsü son birkaç gündür değer kaybederek 3.200 dolar bandına gevşedi.

eth ethereum 4nisan

Ehereum (ETH) için son durum ne?

Saatlik grafikteki düşüş eğilim, sıradaki direnç noktasına ulaştıktan sonra yapılan sıçrama girişimini işaret etmeye başladı. Yüklü satışlar sırasında hacimdeki artış, uzun vade için altcoin’ler adına olumlu sinyaller veriyor.

Göreceli güç endeksi (RSI) 36,4, Stokastik 25,1 ve emtia kanalı endeksi (CCI) -160,9 nötr pozisyonlara işaret ediyor ve ne aşırı alım ne de aşırı satış koşullarına işaret ediyor. Bununla birlikte, momentum ve hareketli ortalama yakınsama ıraksama (MACD) satış sinyallerini işaret ederek, düşüş eğilimini güçlendiriyor.

Çeşitli dönemlerdeki hareketli ortalamalar (MA’lar) ağırlıklı olarak satış hakimiyetine işaret ediyor. Kısa vadeli ve orta vadeli üstel hareketli ortalamalar (EMA’lar) ve basit hareketli ortalamaların (SMA’lar) tümü satış göstergesiyle uyumludur. Yalnızca uzun vadeli 200 günlük EMA’lar ve SMA’lar bir satın alma sinyali vererek daha düşük seviyelerde potansiyel desteği işaret ediyor ancak genel eğilim düşüş yönlü hareket sürdürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner