Yükleniyor...

Telegram kullanıcıları dikkat: Risk altında olabilirsiniz!

Bir blokzincir güvenlik uzmanı, Telegram'la ilişkili The Open Network'ün (TON) barındırdığı kimlik avı saldırısı riskine dikkat çekti.

telegram ton ekosistemi

Bir blokzincir güvenlik uzmanı, Telegram‘la ilişkili The Open Network’ün (TON) barındırdığı kimlik avı saldırısı riskine dikkat çekti.

Blokzincir güvenlik firması SlowMist’in kurucusuna göre, çeşitli merkeziyetsiz uygulamaların yanı sıra TON ağındaki token’lara ev sahipliği yapan ekosistemi giderek artan siber

TON ekosistemi birçok merkeziyetsiz uygulama (DApp’lar) ve TON blokzincirindeki token’lara ev sahipliği yapıyor. Blokzincir güvenlik şirketi SlowMist’in kurucusuna göre, TON ekosistemindeki kimlik avı saldırılarında artış söz konusu. SlowMist’in kurucusu Yu Xian, 23 Haziran’da bir X gönderisinde “TON ekosistemindeki hack vakaları her geçen gün artıyor” diye yazdı.

Xian’a göre TON ekosistemindeki güvenlik açıkları, dolandırıcıların kimlik avı bağlantıları yayınladıkları mesaj gruplarına kolay erişim sağlamasıyla bağlantılı. Yönetici şunları söyledi:

“Telegram ekosistemi fazlasıyla özgür ve birçok kimlik avı bağlantısı veya bot formu, kullanıcıların TON cüzdanlarını gruplar halinde cezbetmek için mesaj grupları, airdroplar ve diğer aldatıcı yöntemler aracılığıyla yayılıyor.”

kripto hacker telegram

Anonim numaralı Telegram kullanıcıları tehlikede

Xian, Telegram messenger’daki kimlik avı risklerinin, SIM kartlara bağlı olmayan hesapları oluşturmak için kullanılan anonim numaralara sahip kullanıcılar için daha yüksek olduğunu belirtti. Güvenlik uzmanı, “Bunlar kimlik avıyla ele geçirilirse, kullanıcı bağımsız bir şifreyi veya iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmediği sürece ilgili Telegram hesabının da kaybolabileceği anlamına gelir” dedi.

Telegram‘da “anonim numaralar” seçeneği 2022’nin sonlarında tanıtıldı ve kullanıcıların SIM kart kullanmadan platformda oturum açmasına olanak tanındı. Kullanıcılar SIM karta güvenmek yerine Fragment gibi platformlarda bulunan blokzincir tabanlı anonim numaraları kullanarak giriş yapabilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner