Yükleniyor...

En iyi 5 Telegram kripto botu

Telegram kripto botları, cüzdanınıza bağlanır ve kullanıcıların çok çeşitli işlemleri hızlı bir şekilde otomatikleştirmesine ve yürütmesine yardımcı olur.

telegram kripto

Telegram kripto botları, cüzdanınıza bağlanır ve kullanıcıların çok çeşitli işlemleri hızlı bir şekilde otomatikleştirmesine ve yürütmesine yardımcı olur. Tüm botlar özelliklerine göre, sundukları belirli hizmetler ve bot arayüzü açısından farklılık gösterir.

Telegram Trading Bots, erişilebilirlikleri ve rahatlıkları ile kripto alanını neredeyse kasıp kavurdu ve son zamanlarda kripto piyasasında yeni bir anlatı olarak ortaya çıktı. Yatırımcıların alım satımlarını otomatikleştirmelerine yardımcı olan kripto alım satım botları, merkezi olmayan kripto para borsalarına bağlanır ve tüm işlemleri önceden tanımlanmış kurallara göre yürütür.

Sosyal medyadaki popülerliklerine ve farklı özelliklerine göre en iyi 5 Telegram kripto botunu sizler için derledik…

mizar

1. Mizar

KuCoin Labs ve Huobi Ventures gibi önemli figürler tarafından desteklenen Mizar, kullanıcıların kripto para birimleri ticareti yapmasına, MZR token’larını stake etmesine ve “copy trading” yapmasına olanak tanır.

Mizar platformunun iki ana ürünü vardır: CeFi ve DeFi kripto botları.

DeFi botları şu anda Ethereum zincirinde yalnızca Uniswap v2.0 ve v3.0’ı desteklemektedir. Kullanıcılar, herhangi bir yeni token lansmanını veya IDO’yu çalmak için DeFi botunu kullanabilir. Bu özelliklerden bazıları hala geliştirilme aşamasındadır.

Ayrıca Mizar Telegram botu, kullanıcıların herhangi bir ERC-20 token’ının güvenliğini doğrulayabilecekleri bir token algılayıcı işlevine sahiptir. Bu, balina önleme işlevi, sözleşme sahibi doğrulaması gibi özellikleri de bünyesinde barındırır.

CeFi botları, mevcut durumda Telegram’da bulunmaz bey alnızca Mizar sitesinde mevcuttur. Binance, KuCoin ve OKX dahil olmak üzere 10 farklı borsayı desteklemektedir. Botta token alıp satmanın yanı sıra, bu cüzdanların işlemlerini otomatik olarak kopyalayacak olan cüzdan adreslerini girerek copy trading’i de kullanabilirsiniz. “Kopyala ve Kazan” programı kapsamında, kullanıcılar ayrıca pazarda istedikleri cüzdanları kopyalayabilirler. Ayrıca CeFi bot, kullanıcıların Alım satım risklerini Dolar Maliyet Ortalaması (DCA) aracılığıyla azaltmalarına olanak tanıyan benzersiz bir DCA botuna da sahiptir.

MZR coin, uygulamanın yerel kripto birimidir ve token’ın stake edilmesi, platform kullanıcıları için avantajların kilidini de açar. Örneğin, MRZ sahipleri tokenlerini stake ettiklerinde, platformun botlarını kullanırken indirimli ücretlerden yararlanabilirler.

Token stake eden MRZ sahipleri ayrıca yarışmalara katılabilir, tavsiye ödülleri alabilir ve platformlarındaki gelişmiş özelliklerin kilidini açabilir. MRZ sahiplerinin tokenlerini stake ettikleri takdirde keyif alabilecekleri ilginç bir özellik de sahiplerinin kendi botlarını pazarlarında paylaşabilecekleri ve işlemlerini kopyalayan diğer kullanıcılardan pasif gelir elde edebilecekleri “Kopyala ve Kazan” programıdır.

unibot

2. Unibot

Listemizdeki bir sonraki isim , Uniswap’te son derece hızlı takaslar yapmak için tasarlanmış bir Telegram botu olan Unibot . Şu anda Ethereum zincirinde yalnızca Uniswap v2.0 ve v3.0’ı desteklemektedir . UNIBOT’u kullanmak ücretsiz olsa da, her başarılı alım-satım işlemi için %1 vergi alır.

Web sitesine göre Unibot, geleneksel web sitesi Uniswap ile karşılaştırıldığında 6 kat daha hızlı işlem gerçekleştirebiliyor. Botları kullanırken tek yapmanız gereken tokenin sözleşme adresini kopyalayıp yapıştırmak ve tokenı satın almak için sohbet olarak göndermek. Bu da kullanıcıların işlemin her adımında izinleri onaylama ihtiyacını ortadan kaldırmış oluyor.

Unibot ayrıca, kullanıcıların bot ile ticaret yaparken karlarını veya kayıplarını görebilecekleri bir PNL Analizi işlevine sahiptir. Ek olarak, Ethereum ağında yeni oluşturulan token’lar hakkında gerçek zamanlı güncellemeler alabileceğiniz bir token tarayıcı da sunar.

Platform, kendi kripto para birimi UNIBOT’a sahiptir. UNIBOT sahiplerine, 50’den fazla UNIBOT token’a sahip olmaları durumunda yüzde 0,8’lik indirimli bir ücret verilir. Unibot, 129 milyon doları aşan piyasa değeriyle, yaygın olarak en popüler ticaret botlarından biri olarak kabul ediliyor. UNIBOT token sahipleri de Unibot’un gelir payının bir kısmını alma hakkını taşırlar. Sahip oldukları token sayısıyla orantılı olarak Unibot, işlem ücretlerinin yüzde 40’ını ve UNIBOT’un işlem hacminin yüzde 1’ini yeniden dağıtır.

maestro telegram kripto

3. Maestro

2022’de piyasaya sürülen Maestro, piyasadaki en eski botlardan biridir. 3 farklı zinciri, BNB Chain, Ethereum ve Arbitrum’u destekler. Maestro botunu kullanmak ücretsiz olsa da, her başarılı alış ve satış işlemi için yüzde 1 vergi alır.

Maestro ayrıca, botun daha gelişmiş bir sürümü olan “Maestro Pro Bot”u kullanmak için kullanıcılara ayda 200 ABD dolarına mal olacak ücretli bir premium abonelik sağlar. Web sitesine göre abonelik, hardcore kullanıcılar ve ileri düzey günlük yatırımcılar içindir. Abonelik, kullanıcılara daha yüksek hızlar sağlar, kullanıcıların daha fazla eşzamanlı işlem yapmasına, token göstergelerine özel erişime ve daha fazlasına olanak tanır.

Botun benzersiz özelliklerinden biri, PinkSale’de ön satışlara hızlı bir şekilde katkıda bulunabilme yeteneğidir. Bir ön satışa katkıda bulunmaya çalışırken, ön satış sabit sınıra ulaşmadan hemen önce katkıda bulunmak genellikle bir baş kaldırıdır ve çoğu kişi bir katkı sağlamak için yüksek gaz ücretleri ödemek için başvurur.

wagie

4. Wagie Bot

Wagie Bot, Ethereum, BNB Chain ve Arbitrum üzerinde çalışan hem Telegram hem de Discord tabanlı bir bottur. Tıpkı diğer botlar gibi, platformu kullanmak ücretsizdir ancak Wagie Bot, stable takaslar dışındaki her işlem için yüzde 0,8 ücret almaktadır.

Yerel kripto birimi WAGIEBOT, 10 Temmuz’da 0,02 dolarlık bir lansman fiyatıyla piyasaya sürüldü. Sadece 13 gün sonra, 23 Temmuz’da WAGIEBOT tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,73 dolara ulaştı. Tutulan token sayısına bağlı olarak, WAGIEBOT token sahipleri daha ucuz bot ücretleri ve daha yüksek sayıda işlem gibi avantajlardan yararlanabilir.

banana

5. Banana Gun

Banana Gun, hizmetlerini iki farklı katmana ayırır: Katman 1 ve Katman 2. Katman 1 hizmetleri, manuel satın alma, yüzde 0,5 ücret gibi daha sınırlı hizmetlere sahiptir. Öte yandan, Katman 2 hizmetleri yüzde 1 ücret alır ancak daha gelişmiş özellikler içerir.

Bot, mevcut durumda cüzdan oluşturma, kara liste önleme ve daha fazlası gibi birçok farklı özelliği desteklemektedir. Öte yandan Banana Gun ekibi hala daha fazla özellik üzerinde çalışmaktadır ve gelecek planları için bir yol haritası yayınlamıştır. 1 Ağustos’ta ekip kısa süre önce yeni bir özellik daha duyurdu. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar kendi seçtikleri bir kanalda yayınlanan tüm paraları otomatik olarak satın alabilecekler. Banana bot ekibi gelecekte bot için bir ekosistem oluşturmayı da hedefliyor.

Telegram kripto botlarını kullanmanın riskleri

Telegram kripto para birimi botlarını ilk kullanmaya başladığınızda, botun sizin adınıza işlem yapabilmesi için cüzdanınızı bota bağlamanız gerekir. Ancak bu, botun özel anahtarlara erişimi olduğu ve bir güvenlik riski oluşturabileceği anlamına gelir.

Botlar genellikle yapılandırıldıktan sonra özel anahtarlarınızı sildiğini iddia etse de anahtarlarınızın silinip silinmediğini bilmenizin kesin bir yolu yoktur. Bu nedenle, oluşturabilecekleri olası güvenlik değiş tokuşlarını dikkate almalıyız. Güvende olmak için, Telegram botları kullanıyorsanız, bota ayrı bir cüzdan bağlamak ve yalnızca kullandıkları miktarda transfer yapmak isteyebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner