Yükleniyor...

Telegram Kripto Botları (Trading Bots) nedir, nasıl kullanılır?

Telegram kripto botları, merkezi olmayan kripto para borsalarına bağlanır ve önceden tanımlanmış kurallara göre alım satımları yürütür.

telegram kripto

Telegram kripto botları, merkezi olmayan kripto para borsalarına bağlanır ve önceden tanımlanmış kurallara göre alım satımları yürütür. Genellikle kullanımları ücretsiz olsa da ufak bir işlem ücreti alınabilir.

Telegram Kripto Botları nedir?

Telegram botları, kullanıcıların yatırım ve fiyat kontrolü gibi görevleri otomatikleştirmelerine yardımcı olabilecek mesajlaşma platformu Telegram’da kullanıcı tarafından programlanan uygulamalardır. En iyi bilinen Telegram botlarından biri, bir satın alma yapıldığında Telegram gruplarına uyarılar gönderen Bobby Buy Bot’tur.

Telegram botları çok çeşitli işlevleri kapsar ve botlar size NFT fiyatları, takip cüzdanları ve çok daha fazlası hakkında güncel bilgiler verebilir.

Son birkaç ayda ise Telegram kripto botları dalgası patladı. 23 Mayıs 2023’te DEX Bot Sectors tokenlarının toplam piyasa değeri 5,5 milyondu. İki aydan biraz daha uzun bir süre sonra, 25 Temmuz’da, toplam piyasa değeri şimdiden 25 kattan fazla artarak 139 milyonluk bu tarihe kadarki toplam piyasa değerini aştı.

telegram kripto

Telegram Kripto Trading Botları nasıl çalışır?

Birçok kullanıcı, kolaylıkları ve verimlilikleri nedeniyle Telegram trading botlarını sever. Örneğin, en popüler ticaret botu olan Unibot, Uniswap’te son derece hızlı takaslar yapmak için tasarlanmıştır. Web sitesine göre Unibot, geleneksel web sitesi Uniswap’teki işlemlerden 6 kat daha hızlı işlem gerçekleştirebilir.

Bilgisayarınızı açmak, cüzdanınızı web sitesine bağlamak ve işlemleri onaylamak yerine, tek yapmanız gereken token’ın sözleşme adresini kopyalayıp yapıştırmak ve token’ı satın almak için sohbet olarak göndermek. Bu sorunsuz süreç, kullanıcıların basit bir telgraf komutuyla alım satım yapmasını son derece kolaylaştırır.

Telegram Trading Bots Özellikleri

Her bot birbirinden farklı işlevlere sahipken, genellikle aynı temel işlemleri yürütürler. Bu işlevler ise şunları içerir:

Token’ları verimli bir şekilde al ve sat

Mesajlaşma platformuna sorunsuz bir şekilde entegre edilen CA’yı kopyalayıp sohbete yapıştırarak hızlı bir şekilde coin satın alabilirsiniz. Çoğu bot, yatırımınızda ne kadar yükseldiğiniz veya düştüğünüz konusunda size canlı güncellemeler sağlayan bir yenileme işlevine de sahip olacaktır. Ayrıca işlemleri önceden onaylayıp imzalayabildiğiniz için bot üzerinden tokenlerinizi hızlı bir şekilde satabilirsiniz.

“Zararı durdur” ve “kar al” emirleri

Kullanıcılar ayrıca, coin belirli bir fiyata ulaştığında botun işlemleri otomatik olarak gerçekleştireceği “zararı durdur” ve “kar al” emirleri ayarlayabilir. Bu özellik, kullanıcılar ticaret deneyimini otomatikleştirebildiği ve işlemlerin yürütülmesi için çevrimiçi olmaları gerekmediği için son derece yararlı olabilir.

Anti-rug özellikleri

Botların çoğu ayrıca anti-rug özelliklerine sahiptir. Token geliştiricisi token’ı çekme girişiminde bulunursa, bot mempool’da bekleyen işlemi algılayabilir ve likidite çekilmeden önce pozisyonu tasfiye etmek için daha hızlı bir satış işlemi gerçekleştirebilir.

HoneyPot kontrol özellikleri

Anti-rug özelliklerine benzer şekilde bot, bir token geliştiricisi tarafından gelen kötü niyetli işlemleri tespit edebilir. Gelen işlem tokeni satmayı imkansız hale getirirse bal küpüne dönüştürürse bot bal küpü haline gelmeden hemen pozisyonu tasfiye eder.

Çoklu Cüzdan Sniping

Token’lardaki bireysel cüzdan kısıtlamalarını atlamak için, kullanıcılar botu aynı anda birden fazla cüzdanla sniping yapmak için kullanabilirler. Örneğin, bir kullanıcı beş çoklu cüzdanla bir tokeni snipe ederse, bot beş cüzdanın her birinde aynı işlemi gerçekleştirecektir. Bu, genellikle token geliştiricileri tarafından akıllı sözleşmeye kodlanan maksimum cüzdan boyutu gibi kısıtlamaları atlamak için yapılır.

Likidite Sniping

Telegram ticaret botları ayrıca, bot likiditenin eklendiğini tespit ettiğinde bir satın alma emrini yürüten bir otomatik sniping biçimi olan likidite sniping de yapabilir. Botlar genellikle satın alma işlemlerini, geliştiricinin işlemleriyle aynı gaz ayarlarıyla gönderecek şekilde programlanır ve likidite ekler, böylece satın alma işlemi, geliştiricinin işleminden hemen sonra aynı blokta gerçekleşir.

telegram kripto trading

Telegram Kripto Botlarını kullanmanın riskleri

Bu botları kullanmaya başlamak için öncelikle cüzdanınızı yapılandırmanız ve Telegram botlarına bağlamanız gerekir, böylece bot sizin adınıza alım satım yapabilir. Telegram trading botları, hesabınıza erişimi sildiğini iddia etse de, bunu bilmemizin kesin bir yolu yoktur ve bu Telegram botlarının cüzdanınıza bir şekilde erişimi olabilir.

Telegram ticaret botları kesinlikle uygun olsa da, oluşturabilecekleri olası güvenlik ödünleşimlerini not etmek her zaman önemlidir. Güvende olmak için, kullanıcılar bota ayrı bir cüzdan bağlamak ve yalnızca kullandıkları miktarda transfer yapmak isteyebilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner