Yükleniyor...

LTC Halving nedir? Litecoin Halving ne zaman?

LTC Halving, Litecoin blok ödüllerinin yarı yarıya azaltılması anlamına gelir.

ltc halving

LTC Halving, Litecoin blok ödüllerinin yarı yarıya azaltılması anlamına gelir. Halving zamanları, LTC yatırımcılarının sıkı br şekilde takip ettiği bir etkinliktir.

LTC Halving nedir?

Litecoin Halving etkinliği, en iyi Litecoin yatırımcıları tarafından izlenen önemli bir etkinliktir. Bu etkinlik sırasında Litecoin’in blok ödülleri yüzde 50 oranında azaltılır. Blok ödülleri, LTC madencilerinin blokzincir ağını çalışır durumda tutmaktan elde ettikleri avantajlardır. Mevcut durumda, her blok madenciye 12,5 LTC ödül verir. Yarılanmadan sonra, madenciler bunun yerine bunun yarısını veya 6,25 LTC’yi alacaktır.

Halving Nasıl Çalışır?

Halving’e katılmak için herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Tüm gelişmeler ağ içerisinde kendiliğinden olur. Blokzincir, bilgilerin blok adı verilen paketler halinde gruplandığı birbirine bağlı bir bilgi dizisidir.

Bir bloğun sonu, yeni bir bloğun temelini oluşturur. Bu dizi, blokzincirinin yerel para biriminde ödüllendirilen madenciler tarafından yönetilir. 2023 halving etkinliği otomatikleştirilmiştir ve 2.520.000’inci blok oluşturulduğunda gerçekleşecektir. Şu anda, Litecoin blokzincirinde yalnızca 2.476.218 blok bulunmaktadır.

ltc halving

Litecoin Halving Ne Zaman?

Bir sonraki Litecoin Halving 2 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleşecektir. Son yarılanma olayı 2019’da meydana gelmiştir ve o zamandan beri LTC fiyatı neredeyse yüzde 300 artmıştır. 2021 boğa koşusu sırasında 410 dolara kadar yükselmiş ve yarılanma öncesi yatırımcılara yüzde 1300’lük bir getiri sağlamıştır.

LTC Halving için geri sayım:

Halving sonrası LTC fiyatı artar mı?

Bazı kripto uzmanlarına göre, Litecoin genellikle bir halving etkinliğinden hemen önce fiyatını ikiye katlıyor. Etkinlikten sonra Litecoin’in yüzde 300’e kadar yükseldiğini görebiliriz. Peki, neden? Madenciler daha az ödül aldıklarında, dolaşıma daha az madeni para salarlar, böylece doğal olarak artan kıtlık nedeniyle madeni para fiyatının yükselmesine izin verirler.

Yarılanma sonrası Litecoin’in fiyat artışından yararlanmakla ilgileniyorsanız, yarılanmadan hemen önce bir miktar Litecoin satın almalısınız. LTC, geçen haftaya göre şimdiden yüzde 14 arttığı için yarılanmadan önce yükseliş işaretleri gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner