Yükleniyor...

Kriptoda Kağıt Eller (Paper Hands) nedir?

Kriptoda "Kağıt Eller" terimi, finansal kargaşanın ilk işaretinde potansiyel kayıp korkusuyla yatırımını satan bir yatırımcıyı tanımlamak için kullanılır.

kriptoda kağıt eller

Kriptoda “Kağıt Eller” terimi, finansal kargaşanın ilk işaretinde potansiyel kayıp korkusuyla yatırımını satan bir yatırımcıyı tanımlamak için kullanılır. “Kağıt Ellere” sahip yatırımcılar, piyasanın toparlanması durumunda genellikle potansiyel kazançları kaçıracaklarından, düşük risk toleransına sahip olmakla ilişkilendirilir.

Terimin olumsuz bir çağrışımı vardır ve genellikle erken satıcılarla alay etmek için kullanılır. Birisi “Kağıt Eller” olarak tanımlanırsa, kolayca paniğe kapılmış ve kararlılıktan yoksun olarak görülür.

kriptoda kağıt eller

Kriptoda “Kağıt Eller” terimi , büyük fiyat dalgalanmalarına rağmen yatırımlarını elinde tutan bir yatırımcıyı ifade etmek için kullanılan “Elmas Eller” ile çelişir.

Terim, 2021’de Reddit’te yatırımcıların hisse senedi fiyatında artışa neden olduğu kötü şöhretli GameStop kısa sıkıştırması sırasında popülerlik kazandı. Terim, küçük bir kâr için nakde çeviren veya fiyat düştüğünde hisselerini satan ve hisse senedi fiyatı fırladığında potansiyel kazançlarını kaybeden yatırımcıları tanımlamak için kullanıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner