Yükleniyor...

Ethereum İçin Uzun Zamandır Beklenen An Geldi! ETH 2.0 Artık Yayında!

Ethereum geliştiricileri uzun zamandır üzerinde çalışmalar yürütülen ETH 2.

eth

Ethereum geliştiricileri uzun zamandır üzerinde çalışmalar yürütülen ETH 2.0 Genesis Blok’unu başlattılar. Bilindiği üzere Ethereum 2.0 birkaç ayaktan oluşacak ve ilk ayağı bugün TSİ ile 15.00’da başlatıldı.

Ethereum, yıllar boyunca Proof of Work algoritmasıyla çalıştıktan sonra bugün Proof of Stake için ilk adımı atmayı başardı. Etheruem ağı başarılı olunması halinde önümüzdeki yıllarda stake ile işleyecek.

Ethereum 2.0 için şu anda yaklaşık olarak 21.000 aktif validatör çalışıyor. Stake edilen ETH miktarı ise 674.016. Epoch olarak adlandırılan aşamalar ise başarılı bir biçimde bir bir gerçekleşiyor. Yazının yazıldığı sırada ETH 2.0 Genesis blokta Epoch 5. aşamasındaydı.

Ethereum 2.0 Coşkuyla Karşılandı

Uzun zamandır beklenen Ethereum 2.0 Genesis sonunda açıldı. Ethereum topluluğu bu olayı büyük bir coşkuyla karşıladı. Ethereum’un resmi Twitter hesabı “yeniden Genesis” paylaşımı yaparak 2.0’ın başladığını duyurdu. ETH 2.0 Genesis’in açılması hem Ethereum hem de kripto para dünyası için önemli bir dönüm noktası.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Genesis blokunda yayınlanan esprili bir mesaja dikkat çekti.

Kutlamalar Geliyor

ETH 2.0 için birçok kripto para projesinden ve önemli isimden kutlama mesajları geliyor.

Ethereum 2.0 Nedir?

Ethereum 2.0, bir bütün olarak ağın işlevselliği ve deneyiminde önemli iyileştirmeler vaat eden, Ethereum (ETH) ağı için uzun zamandır beklenen bir yükseltmedir. Daha dikkate değer yükseltmelerden bazıları, Proof of Stake (PoS), shard chain ve beacon chain adı verilen çekirdekte yeni bir blok zincirine geçişi içeriyor. Tüm bunların ve daha fazlasının, dikkatlice planlanmış bir yol haritasından geçmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner