Yükleniyor...

Ethereum 2.0’a Dakikalar Kala ETH Fiyatında Durum Ne? Analistler Yorumladı

Bitcoin, 20.

ethereum

Bitcoin, 20.000 dolara doğru yaptığı utangaç hareketlerle altcoin’lere de hareketlenme imkanı sunuyor. Lider kripto para birimi yükseldiği için Ethereum (ETH) da yükseliyor. İkinci sırada yer alan kripto para biriminin fiyatı şu anda 610 dolar, yılın şimdiye kadarki en yüksek seviyelerinin biraz altında, ancak sadece bir hafta öncesine göre ise oldukça yüksek.

Bitcoin ve Ethereum’un en son yükselişi, görünüşe göre kurumsal satın alma baskısının bir sonucu olarak geliyor. Analistler, Wall Street’teki birçok kamu fonu yöneticisinin kripto para birimlerine desteklerini duyurmasıyla birlikte, piyasayı daha yükseğe iten bir spot teklif kaydetti.

Analistler, Ethereum’un özellikle olumlu temel trendlerin bir sonucu olarak yakında daha yükseğe çıkacağı konusunda iyimser. BTC yükselmeye devam ederken ETH’ye daha yüksek seviyelere doğru hareket etmesi için yakıt verebilir.

Ethereum İçin Sırada 800 Dolar mı var?

Bir analist kısa süre önce aşağıda görülen grafiği paylaştı ve Ethereum’un temel teknik seviyelerin üzerine çıkmayı başardığı için 800 doları geçebileceğini belirtti.

Grafik, ETH’nin Ekim ayındaki düzeltme sırasında destek olarak 420 dolarlık kilit seviyesini geri aldığını gösteriyor. Analist, Ethereum’un bu seviyeyi destek olarak 800 dolara doğru hareket için onaylaması gerektiğini dile getiriyor.

Bitcoin Yükselişte

Bitcoin’in orta ve uzun vadede daha yüksek hareket etmesi ve Ethereum’un da buna bağlı olarak ciddi şekilde yükselme olasılığının artırması bekleniyor.

Önde gelen eski hedge fon yöneticisi ve CNBC sunucusu Jim Cramer, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i uzun vadeli bir yatırım olarak şu anda mantıklı bulduğunu açıkladı. Son zamanlarda Bitcoin hakkında yorum yapan Real Vision CEO’su Raoul Pal, temelde tüm likit net değerini lider kripto para birimine çevireceğini açıkladı. Tüm bu gelişmelerin ışığı altında analistler, Bitcoin fiyatındaki daha fazla gücün altcoin’ler için yükseliş hareketine yol açabileceği konusunda hemfikir.

Ethereum’da Düşüş Yaşanır mı?

Analist Aayush Jindal’a göre ETH 618 dolar ve 620 dolar direnç seviyelerini temizleyemezse, küçük bir dezavantaj düzeltmesi yaşayabilir. Fakat ETH 595 dolarlık kanal desteği anahtarını elinde tutuyor.

600 dolar seviyesinin altında aşağı yönlü bir kırılma ve kanal desteği, fiyatı 580 dolarlık destek bölgesine doğru yönlendirebilir. Daha fazla kayıp, 570 dolar seviyesinin veya 100 saatlik basit hareketli ortalamanın test edilmesini gerektirebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner