Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Ethereum "İstanbul" Güncellemesinin Tarihi Netleşti!

Ethereum “İstanbul” Güncellemesinin Tarihi Netleşti!

ABONE OL:google-news

Ethereum (ETH) Vakfı’nın takım lideri Péter Szilágyi, ağ için yaklaşmakta olan “İstanbul” güncellemesinin beklenen yayınlanma tarihinin 4 Aralık olduğunu açıkladı.

Szilágyi, 7 Kasım’da attığı iki tweet ile İstanbul güncellemesinin 9069000 numaralı blokta başlayacağını belirtti. Geth ana ağ düğümü operatörlerine güncellemenin başlatılması için tasarlanmış yeni bir bakım sürümüne bir bağlantı sağladı. Geth, Ethereum ağında düğüm (node) işletmek için kullanılan en popüler iki araçtan birine verilen addır, diğeri ise Parity’dir.

Ethereum 2.0’a Yaklaşırken

İstanbul güncellemesinin en önemli özelliği, ASIC madencilerinin ağ üzerindeki avantajlarını bitirmeyi amaçlayan “ProgPoW” adlı yeni bir programatik çalışma kanıtı (PoW) algoritmasının uygulanma alınması.

“ASIC”, belirli bir hash algoritmaya dayanarak verimli bir şekilde kriptografi madenciliğine uyarlanmış Uygulamaya Özel Entegre Devre (ASIC) yongalarını kullanan madencilik donanımını ifade eder. Buna karşılık, grafik işlem birimlerini (GPU’lar) kullanan kurulumlar daha az özelleştirilmiştir ve bu nedenle ASIC’ler ağdaki Ether ödüllerini kazanmak için daha az efor sarfetmektedirler.

Ethereum’un geliştiricileri Ekim’deki testnet entegrasyonu için altı Ethereum Geliştirme Önerisi (EIP) içeren bir versiyondan başlayarak İstanbul’un uygulamasını iki aşamaya ayırmaya karar verdi.

Constantinople güncellemesinin ardından İstanbul, Ethereum’un 2020’de gerçekleşecek olan nihai yükseltmesi olarak tasarlanan, ağın en sonunda Ethereum 2.0’a geçişinde en sonki güncellemeyi temsil ediyor. Serenity olarak da bilinen Ethereum 2.0 ile ağda Proof of Stake (PoS) algoritması kullanılmaya başlayacak ve ölçeklenebilirlik, ekonomik istikrar ve güvenlik gibi temel zorluklarla mücadele edilecek.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

904BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
16,820TakipçilerTakip Et
490AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar