Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Kasım Ayında Neler Olabilir?

Kasım ayına kadar, fiyat hareketi Bitcoin (BTC) için göreceli olarak sorunsuz bir ay olarak başladı, ancak bunların tamamı hafta sonu sona ermeden değişebilir.

bitcoin

Kasım ayına kadar, fiyat hareketi Bitcoin (BTC) için göreceli olarak sorunsuz bir ay olarak başladı, ancak bunların tamamı hafta sonu sona ermeden değişebilir. Neler olduğunu görmek için grafikleri hızlıca inceleyelim.

Bitcoin, 9 bin 616 dolar seviyesine yükselen fiyatlarının dışında, fiyat sıkılaştırma aralığında işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin, haftalık direncin altında  9 bin 100 dolar seviyesinde desteklendi. Geçtiğimiz 5 gün, işlem hacmi neredeyse durma noktasına geldiğinden, günlük olarak daha düşük bir yükseliş paterni ortaya çıktı.

Günlük zaman aralığında, Bitcoin fiyatı 20 günlük hareketli ortalamaya (DMA) yaklaşıyor. Bitcoin’in 9 bin 100 doların altına düşmesi, fiyatların, alıcıların ilgi gösterebileceği 8 bin 950 dolara düşebileceğini gösteriyor. Eğer alıcılar dip fiyattan BTC satın almazsa bu fiyat 8 bin 600 dolara kadar düşebilir. 8,600 dolar da alıcıları tatmin etmezse, Bitcoin’in bir sonraki durağı 8 bin 300 dolar olacaktır. Yatırımcılar MACD histogramındaki daralma yeşil çubuklarının işlem hacmindeki düşüşe karşılık geldiğini fark edecek.

4 saatlik grafik Bitcoin’in 9 bin 250 doların altında kaldığını gösteriyor. Fakat ayılar muhtemelen 9 bin 300 doları kısa tutmaya çalışırken, yine de bir kopma olasılığı var. Boğalar, orta Bollinger Band hareketli ortalamasının üzerinde yükselen Bitcoin fiyatını ve yükselen trend çizgisini (siyah noktalı çizgi) görmek isteyecektir. Kısa vadede 9 bin 350 dolarlık bir miktarın temizlenmesi, Bitcoin fiyatının 9 bin 450 dolara yükseldiğini ve bunun da Bollinger Band kolunun üstünü işaret ettiğini gösteriyor.

Haftalık grafikte gösterildiği gibi, Bitcoin fiyatı azalan kanala doğru geriliyor ve eğer alıcılar 9 bin 100 dolar ve 8 bin 950 dolardan alım yapmazlarsa fiyat olasılığının 8 bin dolara düşmesi yaşanabilir. Sonuçta, alıcılar ve satıcılar bir eylem planı belirlemeye çalıştıkları için fiyat belirsizdir.

Yatırımcılar 9 bin doların altında pozisyon açmayı bekliyorlar ve sosyal medyada yatırımcılar fiyat 8 bin 600 dolar ila 8 bin 300 dolara kadar düştüğü takdirde satın almak istediğini ifade ediyor.

Bitcoin İçin İleride Ne Olacak?

Boğalar 9 bin 505 dolar direnç ve 9 bin 200 dolar ile 9 bin 459 dolar arasındaki yüksek hacimli düğümlerin üzerindeki Bitcoin fiyatını arttıran yüksek hacimli bir spike hayalini kuruyor. Yatırımcılar, VPVR ve üst Bollinger Band kolundaki yüksek hacimli bir düğümle aynı hizaya gelecek şekilde 10 bin 150 ABD Doları olarak işaretlenecek 14 günlük bir yüksek seviyeyi arayacaklar.

Bu arada ayılar 9 bin 300 dolarlık pozisyon açmaya çalışırlarsa BTC en az 8 bin 950 dolara inecek. Bu noktada biraz kar aldıktan sonra, ayılar 8 bin 600 dolara, hatta 8 bin 300 dolara kadar düşmeye neden olabilir. Elbette, Bitcoin bir şekilde kendine ait bir zihni var gibi gözüküyor ve çoğu zaman boğaların en iyi dileklerine ve ayıların çabalarına karşı çıkıyor. Trader’lar ayrıca, Blocktown Capital’in yönetici ortağı James Todaro‘nun Twitter’da son zamanlarda vurguladığı bir nokta olan Bitcoin için Kasım’ın tarihsel olarak yüksek performanslı bir ay olduğunu da hatırlayacak.

Todaro, yukarıdaki grafiği tweetledi ve şöyle dedi: “Kasım, tarihsel olarak 2012’ye dayanan bitcoin’in en iyi performans gösteren aylarından biri oldu. Kasım 2018 ana (ve akılda kalıcı) istisnaydı. BTC şu anda Kasım 2019’da sadece yüzde 1,5 arttı … Gelecek 3 hafta ne getirecek?”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner