Yükleniyor...

Ethereum Kurucusu Buterin: Kanada’daki Olaylar, Kripto Varlıkların Neden Var Olduklarını Gösteriyor

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Kanada’daki olaylar hakkında konuştu.

ethereum kurucusu buterin kanadadaki olaylar kripto varliklarin neden var oldugunu gosteriyor 3

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Kanada’daki olaylar hakkında konuştu. Buterin, protestoculara fon akışını engelleme çabalarının kripto varlıkların neden var olduğunu gösterdiğini söyledi.

ETHDenver konferansında düzenlenen bir röportajda Buterin, Kanada’daki olaylar hakkında da konuştu. Kanada’da büyüyen Buterin, hükumetin protestolar karşısındaki tepkisini aşırı olarak nitelendirdi ve kripto paraları bu türden bir aşırılığa karşı bir koruma sağladığını söyledi:

“Hükümet yasalara uymaya istekli değilse… [ve] insanlara kendilerini savunmaları için bir şans veriyorsa… ve sadece bankalarla konuşmak ve temel olarak insanların geçim kaynaklarını yasal süreç olmaksızın kesmek istiyorlarsa, bu ademi merkeziyetçi bir teknolojinin bu tür bir aşırılığı zorlaştırmak için orada olduğunu gösteren bir örnek.”

Buterin bu haliyle kripto varlıkların, radikal değil onarıcı/düzeltici bir nitelikte olduğunu söylüyor ve protestocuları durdurmak için bankaları kullanmanın tehlikesine vurgu yapıyor:

“Bu kanunsuz olmakla ilgili değil. Bazı açılardan, hukukun üstünlüğünü geri getirmekle ilgili. Hükümetler ve polis hala yasal olarak hareket edebilir ve mali aracıları görevlendirmeden “her zaman olduğu gibi” şüphelileri takip edebilir… Aracıların peşine düşme ve tüm bunlar için aracıları kullanma fikri tehlikeli.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner