Yükleniyor...

Ethereum MEV Botları, 25 Milyon Dolarlık İstismara Uğradı

Ethereum (ETH) ağında aktif bir şekilde arbitraj imkanı sunan MEV botları, bir Ethereum doğrulayıcısı tarafından 25 milyon dolarlık istismara uğradı.

istismar ethereum mev botlariu

Ethereum (ETH) ağında aktif bir şekilde arbitraj imkanı sunan MEV botları, bir Ethereum doğrulayıcısı tarafından 25 milyon dolarlık istismara uğradı.

Ethereum ağ kayıtlarının ortaya çıkardığı verilere göre, Ethereum’da işlem yapan birkaç üst düzey MEV botu istismara uğradı. Peckshield ve WuBlockchain tarafından ortaya çıkarılan verilerde, istismarın arkasında, MEV botlarındaki işlemleri geçersiz kılan ve değiştiren kötü niyetli bir Ethereum doğrulayıcısı olabileceği ifade edildi.

Ethereum MEV Botları, 25 Milyon Dolar Kaybetti

Ethereum ağında aktif arbitraj işlemi yapan birkaç MEV botu, 18 gün önce Ethereum doğrulayıcısı olan bir kişi tarafından istismar edildi. İstismarcı, MEV botlarından yaklaşık 25 milyon dolar çaldı. İstismarcının ve yaptığı işlemlerin, gizlilik protokolü Aztec’ten geçtiği gözlemlendi.

Bu istismarı ortaya çıkaran punk3155 kullanıcı adlı bir Twitter kullanıcısı oldu. Kullanıcı, istismarın MEV botları için önemli bir dönüm noktası olabileceğinin altını çizdi.

Konuya dahil olan Peckshield, istismarcının çaldığı fonların büyük çoğunluğunun 3 farklı adreste tutulduğunu aktardı. Ayrıca Peckshield, istismarın içerisinde yer alan 8 adresin Kucoin borsasından para çektiğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner