Yükleniyor...

Chrome Eklentisi, Twitter’a 8 Dolar Ödeyenleri Açığa Çıkarıyor

Chrome eklentisi olarak ortaya çıkan bir uygulama, Twitter'da kimlerin 8 dolar ödediğini açığa çıkarıyor.

Twitter mavi tik

Chrome eklentisi olarak ortaya çıkan bir uygulama, Twitter’da kimlerin 8 dolar ödediğini açığa çıkarıyor.

Twitter, kullanıcılarına para karşılığında “mavi tik” vermesiyle birlikte yoğun eleştirilerin hedefi haline gelmişti. Birçok kullanıcı, bunun dolandırıcılık ve manipülasyon gibi sorunlara yol açabileceğini iddia etmişti. Nitekim ABD’de bir şirketin fake hesabını açan bir şahıs, 8 dolara aldığı mavi tik sayesinde şirketin hisselerini düşürmüştü.

Twitter’da kimlerin para karşılığında mavi tik aldığı ve kimlerin doğrulanan hesap olduğunu gösteren bir Chrome eklentisi, Twitter kullanıcıları tarafından yoğun ilgi görmeye başladı.

Chrome Eklentisi, Doğrulanmış ve Para Verilmiş Mavi Tikleri Ayırt Ediyor

Bir Twitter kullanıcısı, Google Chrome eklentisi olan Eight Dollars‘ın, Twitter’daki doğrulanmış ve para verilmiş mavi tikleri ayırt ettiğini ifade etti.

Anonim kullanıcı, yaptığı sosyal medya paylaşımında, Twitter’ın artık mavi tik konusunda ayırt etmemeye başladığını aktardı. Bu durum, ödenmiş ve onaylanmış hesapların birbirine karışmasına yol açıyor. Kullanıcı, bu durumu önlemek ve önüne geçmek isteyenlerin, Chrome eklentisi sayesinde tik’leri ortaya çıkarabileceğinden bahsetti.

image

Twitter kullanıcısı mayavada, yaptığı bu eklenti paylaşımıyla yarım milyon insanın dikkatini çekmeyi başardı. Ayrıca, bu uygulamayı deneyen bazı Twitter kullanıcıları, 8 dolar karşılığında mavi tik alanlar ile dalga geçtiler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner