Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Mevcut Fiyat Seviyelerinde Zayıf Görünüyor

Ethereum (ETH), Haziran ayının başından bu yana bir durgunluk aşamasına geçti.

ethereum hareket

Ethereum (ETH), Haziran ayının başından bu yana bir durgunluk aşamasına geçti. O zamandan beri akıllı sözleşmeler devi çoğunlukla 217 dolar destek ve 250 dolar direnç seviyesi arasında işlem gördü. Zayıf fiyat hareketi, ETH’nin eğiliminin hangi yöne doğru olacağını belirlemeyi neredeyse imkansız hale getirdi.

Bununla birlikte TD sıralı endeksi, ETH’nin satış sinyali sunduğunu belirtiyor. Kripto paranın arkasındaki satış emirlerinde yaşanan artış, düşüş oluşumunu doğrulayacaktır. Bu gibi koşullar altında, TD sıra endeksi bir ila dört haftalık mum düzeltmesini öngörüyor.

%50 Fibonacci düzelme seviyesinin sağladığı destek ihlal edilmiş gibi görünse de, halen bu alan ayılar için büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bu bölgenin altında yer alan özellikle 216 dolarlık bölgenin alt seviyeleri oldukça belirleyici bir hamle olacaktır ve ETH’yi 200 dolar seviyesine gönderecektir.

IntoTheBlock’un IOMAP modeline göre 1.24 milyon adresin daha önce 9.6 milyon ETH satın aldığını ortaya koyuyor. Bu önemli tedarik bariyeri, Ethereum’un daha dik bir düşüş yaşaması önünde bir engel olabilir. Çünkü bu aralıkta yer alan yatırımcılar muhtemelen uzun pozisyonlar ile kârlı kalmaya çalışacaklardır. Hatta yaşanan olası bir düşüşte, potansiyel kayıplarını önlemek için ortalama düşürmek adına daha fazla ETH bile satın alabilirler.

Kripto paranın oynaklığından dolayı, şimdilik yükseliş görünümü söz konusu durmuyor. Ancak Ethereum’un önünde ciddi bir tedarik engeli bulunuyor. IOMAP’a göre ETH’nin yukarı yönlü potansiyel seviyesine ulaşabilmesi için önce 230 dolar ve 243 dolar seviyesindeki direnç duvarının üzerine çıkması gerekiyor. Bu fiyat seviyeleri civarında, yaklaşık 2.7 milyon adres daha önceden 15 milyondan fazla ETH satın almış olarak bekliyor.

Crypto Fear and Greed Index‘e gore, kripto para piyasasında yaşanan bu belirsizlik yatırımcılar arasında korku uyandırıyor. Ancak her ne olursa olsun, piyasa katılımcıları portföylerine Bitcoin ve Ethereum eklemeye devam ediyor.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’de bakiye sahibi adres sayısı son zamanlarda 30 milyonu geçti. Diğer bir yandan bakiyesi sıfır olmayan ETH adreslerinin sayısı ise, tüm zamanlarının en yüksek seviyesine çıkarak 42.4 milyon adrese ulaştı.

Kripto para piyasasında yaşanan bu ilgi sayesinde, bir düzeltme durumunda birçok yeni katılımcı piyasaya girecektir. Yeni sermaye akışı, Bitcoin ve Ethereum’un daha yüksek seviyelere tırmanmasına yardımcı olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner