Yükleniyor...

Ethereum Name Service Artık Çoğu Alan Adını Kullanmaya İzin Veriyor

Ethereum Name Service (ENS), çoğu geleneksel alan adı için destek ekledi, böylece artık yalnızca example.

ethereum name service eth domain

Ethereum Name Service (ENS), çoğu geleneksel alan adı için destek ekledi, böylece artık yalnızca example.eth’e değil, example.com’a da Ethereum (ETH) gönderebilirsiniz.

ENS, alan adlarını Ethereum adresleriyle ilişkilendiren açık kaynaklı bir protokoldür. Birçok Ethereum cüzdanı bu özelliği entegre etmiştir, yani karmaşık Ethereum adreslerini yapıştırmak yerine insanlar tarafından kolaylıkla okunabilen adresleri kullanabilirsiniz. Bu kişilerin birbirine ETH göndermesini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Bu noktaya kadar, ENS yalnızca .eth adreslerini destekledi. Kullanıcılar .eth alan adlarını web siteleri oluşturmak için kullanabilirler, ancak bunları önceden var olan .com web sitelerine ekleyemezler.

Artık hizmet .com, .org ve .io dahil çoğu DNS adını destekliyor. Bu, zaten sahip olduğunuz bir web sitesini alıp, Ethereum adresinize bağlayabileceğiniz ve ENS’de kurabileceğiniz anlamına gelir. O andan itibaren, web siteniz.com’a gönderilen herhangi bir kripto para birimi, Ethereum adresinize gönderilecektir.

ENS kullanılırken, .com alan adları .eth alan adlarından farklı olacaktır – yani example.com’a gönderilen fonlar example.eth ile ilişkili Ethereum adresine gitmeyecektir.

ENS, alan adı işgalini önlemek için .eth adları için ücret alır. Yeni alan adlarını entegre etmek söz konusu olduğunda bir ücret talep etmeyecek, ancak bunu yapmak, mevcut fiyatlarla birkaç yüz dolar değerinde ETH’ye mal olabilecek karmaşık bir Ethereum işlemi yapmayı gerektirecek.

ENS’yi destekleyen platformlar arasında kripto cüzdanları Coinbase ve Rainbow; tarayıcı uzantıları MetaMask ve Brave; ve Uniswap ve Etherscan uygulamaları var.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x