Yükleniyor...

Ethereum, Piyasa Değeri Bakımından Visa ve JPMorgan Chase’i Geçti!

Ethereum'un (ETH) piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek seviyelerinin ortasında ilk kez 500 milyar dolara ulaştı.

eth kopyasi

Ethereum’un (ETH) piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek seviyelerinin ortasında ilk kez 500 milyar dolara ulaştı.

ETH’nin piyasa değeri, tarihte ilk kez 500 milyar doları aştı ve bu, önde gelen altcoin için önemli bir kilometre taşı. ETHUSD, sabah erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.323 dolara ulaştı ve bu, kripto para biriminin piyasa değerini 504 milyar dolarlık yerel zirveye çıkardı. ETH’nin piyasa değeri şu anda Asset Dash’a göre 500 milyar dolar civarında.

Ekran Resmi 2021 05 12 08.49.14

Şu anda ETH, geçen ay Ethereum blok zincirinde USD Coin (USDC) stablecoin’inde işlemlere başlayan finansal hizmetler devi Visa’dan daha değerli. ETH, ayrıca piyasa değeri bakımından JPMorgan Chase’i de geçmeyi başardı. ETH’nin hemen önünde şu anda Taiwan Semiconductor Manufacturing, Ali Baba ve Tesla bulunuyor.

Bitcoin’in Hakimiyt Oranı Düşmeye Devam Ediyor

Yenilenen ETH rallisi Bitcoin’in egemenliğini ezmeye devam ediyor. Lider kripto para biriminin pazar payı, Ocak ayının başındaki yaklaşık yüzde 74’lük orandan bu yana yüzde 44’e düştü. Coingecko verilerine göre BTC hakimiyet oranı yazının yazıldığı sırada %41’ken ETH’ninki %19.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner