Yükleniyor...

Ethereum Şangay Yükseltmesi için Test Ağı Yakında

Ethereum geliştiricileri, Şubat ayı sonuna kadar Şangay yükseltmesi için halka açık bir test ağı yayınlamayı planlıyor.

Ethereum Sangay Yukseltmesi icin Test Agi Yakinda

Ethereum geliştiricileri, Şubat ayı sonuna kadar Şangay yükseltmesi için halka açık bir test ağı yayınlamayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Eylül ayındaki tarihi Ethereum Merge, ağın enerji tüketimini anında yüzde 99,99 oranında azaltan bir proof of stake mutabakat mekanizmasına geçirdi. Bu teknik zaferden sonra, 2023’te ilerlerken Ethereum’u Şangay yükseltmesi bekliyor.

Ethereum Şangay Yükseltmesi için İlk Adımlar Atılıyor

Yakın zamanda yapılan bir çekirdek geliştirici görüşmesine göre, Ethereum ağının planlanan Şangay yükseltmesi yalnızca Ethereum (ETH) çekme işlemlerine odaklanacak. Şangay, şu anda ağda eksik olan bir özellik olan doğrulayıcı staking para çekme işlemlerini açacak bir yükseltme.

Yükseltilmiş mainnet’in Mart ayında piyasaya sürülmesi planlandığında, kullanıcılar ağ üzerinde stake edilmiş coin’lere erişebilecekler. Bu coin’lere, Ethereum’un Eylül ayında proof-of-stake mutabakatına geçtiği The Merge’ün bir parçası olarak geçici olarak erişilemez hale geldi.

Dunden Bugune Ethereumun Yolu

Görüşmeye katılan Galaxy araştırma görevlisi Christine Kim‘e göre, geliştiriciler Mart programına uyabilmek amacıyla, Şubat ayı sonuna kadar Şangay yükseltmesi için halka açık bir test ağı yayınlamayı hedefliyorlar.

Görüşme sırasında geliştiriciler, Şangay‘ı geciktirebileceği endişesiyle, blokzincirinin EVM programlama ortamında önerilen bir iyileştirme olan Ethereum Sanal Makine Nesne Biçimi’ni (EOF) eklemeyi düşünmediklerini sölyediler. Diğer potansiyel kod değişiklikleri yerine para çekme özelliğine öncelik vermeyi kabul ettiler.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x