Yükleniyor...

GateToken (GT) Nedir?

Gate Token (GT), popüler kripto para borsalarından Gate.

gate

Gate Token (GT), popüler kripto para borsalarından Gate.io’nun yerel token’ıdır. GateChain ağı, kullanıcıların fon güvenliğini amaçlamaktadır. Ağ sayesinde kullanıcıların daha güvenli kripto para işlemi gerçekleştirebilmesi mümkün hale getirilmek istenmiştir.

GT Nedir?

GT, GateChain ana ağının yerel kripto para birimidir ve tüm GateChain ekosisteminde dolaşabilir. Erken aşamada, GateChain 1 milyar GT yayınlamış ve kullanıcıların Gate.io puanları satın alarak ücretsiz GT almalarını sağlamıştır. 700 milyonunu yaktıktan sonra GateChain, fiyat istikrarını korumak için GT’lerin dolaşım hesabını mevcut durumda 300 milyonla sınırlamıştır. GT sahipleri VIP ayrıcalıklarına hak kazanır, platform etkinliklerine katılabilir ve işlem ücretlerini ödemek için GT’leri kullanabilir.

gt coin

GateToken (GT) Ne İşe Yarar?

GateToken çeşitli işlemlerde kullanılabilir. Örneğin, bir ürün veya hizmet satın almak için GT kullanılabilir, bir başka kripto para birimine dönüştürülebilir veya bir borsa veya ticaret platformunda alım-satım işlemlerinde kullanılabilir.

GT Coin yatırımcıları ve traderları, Gate.io borsası üzerinde birçok avantaja sahip olmaktadırlar. Bu avantajların başında düşük işlem ücretleri, stake ödülleri, transfer indirimleri ve dönem dönem yapılan etkinliklere katılım şansı yer almaktadır. Ayrıca kendi altyapısına sahip olduğu için daha güvenilir ve hızlı bir şekilde işlemler gerçekleştirilebilmektedir. 

GateToken (GT) Kaç TL?

GT Coin de fiyat açısında diğer varlıklar gibi değişkenlik gösterebilir. Gate Token kaç tl sorusunun cevabı aşağıdaki gibidir.

gatechain-token

Gate (GT)

227.82 TL

Öte yandan Gate en yüksek ATH fiyatı 12 Mayıs 2021’de 12,94 USD olarak görmüştür. En düşük GT fiyatı yani ATL ise 13 Mart 2020 tarihinde 0,25 USD olarak kaydedilmiştir.

gate

GateToken (GT) Hangi Borsalarda?

GateChain, varlık güvenliğine adanmış bir halka açık blok zinciridir. Zincir üstü güvenlik hesabı ve özelleştirilebilir zaman gecikmeli kurtarma özellikleri, özel anahtarlar ele geçirildikten sonra bile blok zinciri varlık güvenliği sağlamak için tasarlanmıştır. GT satın almak için bu token’ın yer aldığı borsalardan işlem yapmak gerekir.

GT Coin bulunan borsalar şu şekildedir:

  • Gate.io
  • LBank
  • Bitfinex
  • Hotcoin Global
  • Huobi
  • HitBTC

GateToken (GT) Binance’te Listelenir mi?

Bir kripto para biriminin borsada listelenmesi, o para biriminin belirli bir borsada işlem görebilmesine olanak sağlar. Söz konusu durum, yatırımcıların o para birimini satın alabileceği anlamına gelir ve genellikle kripto para biriminin değerini etkileyebilir. Borsalar, genellikle bir para birimini listelemek için bir dizi kriter belirler ve bu kriterleri karşıladıktan sonra para birimini listeleyebilirler. Bu kriterler arasında para biriminin likiditesi, güvenilirliği ve düzenleyiciler tarafından onaylanmış olması gibi öğeler bulunabilir.

GateToken’ın Binance’te listelenelip listelenmediği ise yatırımcılar tarafından sıkça araştırılan konular arasında yer alıyor. Binance borsası bilindiği üzere kullanıcılar tarafından oldukça popüler ve GT alım satımı için de tercih edilmek isteniyor.

Öte yandan Binance GT listelenmesi haberi için borsanın listelenme duyuruları takip edilebilir. Borsaların coin listeleme kriterleri değişkenlik gösterebilmektedir. Zaman ve kullanıcı durumuna göre coin listeleme işlemleri değişiklik gösterebilir. O sebeple bunun için en doğru ve güncel kaynak borsaların duyuru kanallarıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner