Yükleniyor...

PAX Gold (PAXG) Nedir? PAXG Coin Fiyatı

Pax Gold veya bilinen kısaltılmış ismiyle PAXG altın destekli bir kripto para birimidir ve altına yatırım yapmayı daha erişilebilir bir hale getirmeyi amaçlamaktadır.

pax gold

Pax Gold veya bilinen kısaltılmış ismiyle PAXG altın destekli bir kripto para birimidir ve altına yatırım yapmayı daha erişilebilir bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bir diğer deyişle, PAXG fiziksel altını dijital olarak kullanıcılara sunmaktadır.

PAXG Nedir?

PAXG, Eylül 2019’da Paxos Standard’ın (PAX) yaratıcıları tarafından başlatılan altına dayalı bir kripto para birimidir. Ethereum blok zincirinde çalışan bir ERC-20 token’ı olan Pax Gold, çok çeşitli borsalarda alınıp satılabilir ve kullanıcıların altına yatırım yapmaya başlamaları için erişilebilir bir yol haline gelir.

Pax Gold’un arkasındaki temel amaç, fiziksel emtia nakliye açısından kolayca bölünemez veya esnek olmadığından, altını daha ticarete uygun hale getirmektir. Bu nedenle Paxos Standard, tamamen altınla desteklenen bir kripto para birimi yaratmaya karar vermiştir. Teknik incelemeye göre, Pax Gold yatırımcıların kripto para birimi aracılığıyla süresiz olarak küçük miktarlarda altın satın almalarına izin vermek için yaratılmıştır ve böylece emtia için minimum satın alma limitlerini fiilen ortadan kaldırmıştır.

Charles Cascarilla, hem Paxos Standard hem de Pax Gold’un kurucusu ve CEO’sudur. Cascarilla’nın sermaye yönetiminde kapsamlı bir kariyeri vardır ve bu da onu kripto para birimlerinin sunduğu çeşitli olasılıkları keşfetmeye yöneltmiştir.

paxg

PAXG Fiyatı Nasıl Belirleniyor?

PAX Gold, ERC-20 protokolünü izleyen Ethereum tabanlı bir token olarak oluşturulmuştur. ERC-20 token’larını kabul eden tüm Ethereum cüzdanlarıyla uyumludur. Tüm işlemler Ethereum blok zincirindeki akıllı sözleşme kurallarına göre çalışır. Bu akıllı sözleşme sayesinde işlemler insan hatasını ortadan kaldırır ve sistem sadece programlandığı gibi çalışır.

PAX’ın değeri gerçek zamanlı altın fiyatı ile de izlenir.

Pax Gold Hangi Borsalarda Var?

Pax Gold için alım satım yapılabilecek çok sayıda yerli ve yabancı kripto para borsası bulunmaktadır. Piyasada PAXG için popüler işlem çiftleri arasında PAXG/USD, PAXG/TRY ve PAXG/EUR vardır.

 • Binance
 • BingX
 • Bitget
 • XT
 • Kraken
 • UnisWap
 • KuCoin
 • Bitlo

Pax Gold Nereden Alınır?

PAX Gold çeşitli borsalarda ve ticaret platformlarında satın alınabilir. Örneğin, Coinbase, Binance ve Kraken gibi popüler borsalarda alım satım işlemi yapılabilir. Ayrıca, bu para biriminin satın alınabileceği çeşitli ticaret platformları da mevcuttur. PAX Gold’u satın almak için, öncelikle bir kripto para cüzdanına sahip olunması gerekmektedir. Daha sonra, bir borsa veya ticaret platformuna giderek, istenilen miktarda PAX Gold satın alınabilmektedir. Satın almak için kullanılan ödeme yöntemleri arasında kredi kartı, banka havalesi ve diğer seçenekler bulunmaktadır.

Pax Gold Nasıl Alınır?

PAXG satın almak için bu kripto para biriminin yer aldığı borsalar üzerinden işlem yapmak gerekmektedir. Diğerlerinin aksine Pax Gold bazı yerli borsalarda da yer alır ve alım satım yaparken bu borsalar tercih edilebilir. Bitlo PAXG’nin yer aldığı yerli borsalar arasındadır.

Pax Gold nasıl alınır? sorusunun yanıtı ise şu adımlar izlenerek yanıtlanabilir:

 1. PAXG’nin yer aldığı borsalardan birinde hesap oluşturun.
 2. Hesap oluşturduktan sonra hesabın doğruluğunu size gönderilen mail veya SMS yoluyla onaylayın.
 3. Hesaba giriş yaptıktan sonra cüzdana para yükleyin.
 4. Banka hesabından transfer ya da kredi kartı ile para yükleme işlemi gerçekleştirilebilir.
 5. Para yükleme işlemi tamamlandığında PAXG alımı yapabilirsiniz.
paxg coin

PAXG Piyasa Verileri

Kripto para piyasalarının verilerini incelemek için çeşitli araçlar ve platformlar mevcuttur. Örneğin, CoinMarketCap gibi siteler, kripto para birimlerinin fiyatlarını, hacimlerini ve piyasa değerlerini gösterir. Ayrıca, birçok borsa ve ticaret platformu da kripto para verilerini gösterir. Bu veriler, genellikle grafikler veya tablo formatlarında sunulur ve kripto para birimlerinin fiyat hareketlerini, hacimlerini ve diğer önemli verilerini gösterir. Kripto para piyasalarını incelemek için bu verileri kullanarak fiyat trendlerini takip etmek, hacimleri ve diğer verileri karşılaştırmak gibi yöntemler kullanılabilir.

Pax Gold En Yüksek Kaçı Gördü?

PAXG bugüne dek en yüksek fiyatı yani ATH’sini 17 Mayıs 2021’de 2.241,37 USD olarak görmüştür.

Pax Gold En Düşük Kaçı Gördü?

PAXG en düşük fiyatı yani ATL’si 18 Kasım 2019 tarihinde 1.399,64 USD olarak kaydedilmiştir.

PAXG Kaç Dolar?

Bazı kripto para birimleri, değerlerinin altın gibi sabit veya yüksek olmasını hedefleyen projelerdir. Pax Gold da fiziksel altının piyasa değerine göre fiyatlandırılmış bir kripto para birimidir. Bu tür para birimleri, genellikle bir varlık olarak altını temsil etmektedir ve bu nedenle değerlerinin altın fiyatına paralel hareket etmesini hedeflemektedir. Ancak, kripto para altın ilişkisinde piyasaların volatilitesi nedeniyle bu tür para birimlerinin değerleri altın fiyatından farklı şekillerde hareket edebilmektedir.

PAXG güncel fiyatı ise dolar kuru üzerinden takip edilebilmektedir. PAXG kaç dolar? sorusunun mevcut durumda yanıtı aşağıdaki gibidir.

pax-gold
pax-gold

PAX Gold (PAXG)

Price
2,000.56 $

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x