Yükleniyor...

Ethereum Vakfı, ETH 2.0 Staking Projelerine Sponsor Olacak

Ethereum Vakfı, ETH 2.

ethereum vakfi eth 2.0 staking projelerine sponsor oluyor

Ethereum Vakfı, ETH 2.0 staking ekosisteminde çalışan projelere sponsor olmaya hazırlanıyor.

Kar amacı gütmeyen kuruluş, ekipleri ve bireyleri özellikle de ETH 2.0 staking araçları ve kılavuzları oluşturanları hibe başvurusu yapmaya davet etti. Başvurular, 22 Aralık tarihine kadar devam edecek.

Vakıf, programın amacını “ETH 2.0 staking ve doğrulayıcı topluluğunun uzun vadeli sağlığına katkıda bulunmak” olarak açıkladı. Bununla birlikte, proje ve fikirlerin hangi geliştirme aşamasında olursa olsun memnuniyetle karşılanacağını vurguladı.

Vakfın hibe programı, Ethereum’un bir proof-of-work sisteminden bir proof-of-stake mekanizmasına geçmeye hazırlanmasıyla birlikte geliyor. Proof-of-stake 1 Aralık’ta başlaması beklenen Beacon Chain ile birlikte, ETH 2.0 staking mevduat sözleşmesinde en az 524.288 ETH stake edildiğinde başlayacak.

Ancak şu ana kadar sözleşmeye yalnızca 95.200 ETH yatırıldı. ETH sahipleri, muhtemelen fırsat maliyetlerinden kaçınmak için para yatırma işlemini son gün gerçekleştirmeyi planlıyor. Başka bir deyişle, ETH sahiplerinin ETH’lerini, getiri elde etmek için borç verme veya ticaret için teminat olarak kullanmak gibi diğer faaliyetler için kullanabildiklerinden artık varlıklarını kilitlemek için daha az gerekçeleri var.

ETH 2.0’da stake yapan kullanıcılar, hisselerini ancak Ethereum tamamen bir proof-of-stake sistemine geçtiğinde veya Ethereum mainnet’i bir shard haline geldiğinde -2021’de gerçekleşmesi bekleniyor- çekebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner