Yükleniyor...

Dünyaca Ünlü Bankadan Önemli Kripto Para Hizmeti

Belarus'un en büyük kredi kuruluşlarından biri olan Belarusbank, Pazartesi günü yaptığı bir açıklama ile bir Bitcoin satın alma hizmeti sunmak için OTC komisyoncusu White Bird ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

dunyaca unlu bankadan onemli kripto para hizmeti

Belarus’un en büyük kredi kuruluşlarından biri olan Belarusbank, Pazartesi günü yaptığı bir açıklama ile bir Bitcoin satın alma hizmeti sunmak için OTC komisyoncusu White Bird ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Satın alma işlemleri şimdilik finansal sistemleri birbirine bağlı iki ülke olan Beyaz Rusya ve Rusya’da verilen banka kartlarıyla yapılabilecek. Ancak ileride banka, Ukrayna, Gürcistan gibi ülkelerde ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nda (BDT) kripto para satışı planlıyor.

Belarusbank sözcüsü Alexei Kulik’e göre, kullanıcılar “hiçbir aracı olmadan” cüzdanlarına Bitcoin çekebilecekler. Hizmet, White Bird’ün çevrimiçi altyapısını kullanarak çalışacak. Kulik, Litecoin ve Ether’in de yakında hizmete dahil edilmesini beklediklerini aktardı.

Belarus, 2018’de kripto işlemlerini resmen yasallaştırmıştı. Bitcoin, Ağustos ortasından bu yana ülkeyi sallayan Cumhurbaşkanı Alexander Lukashenko’ya karşı protestolar sırasında işlerini kaybeden Belaruslulara yardım dağıtmak için kilit bir araç haline geldi.

Benzer Bir Hamle DBS Bank’ten Gelmişti

Geçtiğimiz haftalarda sizlere aktardığımız gibi, benzer bir hamle de DBS Bank’ten gelmişti. Dünyanın önde gelen bankalarından biri olan DBS, kripto para ticareti için bir dijital varlık platformu başlatmayı planladığını duyurmuştu. DBS Bank, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETC), XRP, Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum Classic (ETC) gibi lider kripto paraları destekleyecek ve kullanıcıların ABD Doları, Singapur Doları, Hong Kong Doları ve Japon Yeni gibi fiat paralar ile işlem yapmasına olanak tanıyacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner