Yükleniyor...

Ethereum ve Bitcoin Arasındaki İlişki, Ethereum’u Nasıl Etkileyecek?

Ethereum (ETH) ve tüm kripto para piyasasında belirginleşmiş bir yön bulunmuyor.

bitcoin ethereum iliski

Ethereum (ETH) ve tüm kripto para piyasasında belirginleşmiş bir yön bulunmuyor. Birçok altcoin yükseliş trendine girmesi rağmen, lider kripto para Bitcoin (BTC), 9.000 doların biraz üstünden işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin’in yana doğru devam eden ticareti, yatırımcıların Bitcoin’in fiyatının ne olacağına dair kararsız kalmalarına sebep oluyor.

En büyük altcoin olan Ethereum ise uzun süredir Bitcoin’e bağlı bir şekilde fiyat hareketleri sergiliyor.

Bir analist tarafından yapılan açıklamaya göre, yıllardır süren BTC ve ETH arasındaki ilişki sebebi ile Ethereum’da sert bir düşüş gerçekleşebilir.

Ethereum’un fiyat eylemi her zaman Bitcoin ile yakından ilişkili olsa da, yükseliş trendleri sırasında Ethereum, tipik olarak Bitcoin’den daha iyi performans gösterir ve düşüş trendleri sırasında da daha düşük performans gösterir.

BTC Kısa Vade İçerisinde ETH Üzerinde Yoğun Baskıya Sebep Olabilir 

Şu anda Ethereum, Bitcoin ile yüksek derecede korelasyon içerisinde olduğundan, BTC’nin gireceği bir düşüş trendinin sonucu olarak, ciddi bir kayıp ile karşı karşıya kalabilir.

Etheruem’un Bitcoin’in kazanç ve kayıp yüzdesini yakından takip ettiğini varsayarsak, BTC’nin potansiyel olarak yaklaşmakta olan düşüşünün yarattığı etkiden, en büyük altcoinin kaçınması pek mümkün görülmüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner