Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) İçin Bu Faktörler Altın Değerinde

Bitcoin (BTC) ve toplu kripto para piyasası, yatırımcılara karışık sinyaller gönderiyor.

bitcoin egilim hangi yonde

Bitcoin (BTC) ve toplu kripto para piyasası, yatırımcılara karışık sinyaller gönderiyor. Bir tarafta azalan ticaret hacmi ve azalan likidite ile düşük volatilite gösteren Bitcoin yer alırken, diğer yandan da %100’den fazla patlama yaşayan altcoinler yer alıyor.

Lider kripto para Bitcoin’in likiditesinin ve işlem hacminin altcoinlere geçmesi oldukça yüksek ihtimal ve bu sebepten dolayı altcoinler son kazançlarını almaya başlayana kadar, BTC’nin fiyatı toparlanamayabilir.

Bitcoin’i kısa vadede incelediğimizde, birkaç faktör Bitcoin’in bir sonraki trendini etkileyebilecek güce sahip.

Yazım sırasında Bitcoin (BTC) 9.176 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu fiyat aralığı lider kripto varlığın geçtiğimiz hafta boyunca işlem yaptığı seviye ile aynı. Birkaç kez, alıcılar kayda değer bir hareketliliğe yol açmaya çalışsa da, bu harekete yönelik girişimlerin hepsi kısa ömürlü oldu. Bu konsolidasyon aşaması, güçlendirici temellere rağmen ortaya çıkmaya devam ediyor.

Bitcoin’in için şu an için en önemli metriklerin başında, borsalarda tutulan BTC miktarı geliyor. Borsalarda yer alan mevcut BTC sayısında ciddi oranda bir azalma var ve bu durum yatırımcıların uzun vadeli bir yatırım stratejisi benimsediğinin kanıtı olarak gösteriliyor.

Geçtiğimiz günlerde bir analist tarafından yapılan açıklamaya göre, Bitcoin’in bir sonraki aşamada hangi yöne doğru eğilim göstereceğini belirleyecek bazı ana faktörler mevcut. Bu faktörlerin ilki, Bitcoin’in 100 gün ve 200 günlük ortalamanın üzerinde kalması gerekiyor, ikinci faktör hacimde oluşan birikim ve son olarak borsalarda yer alan BTC sayısı. Bu faktörler Bitcoin’in eğilimini belirleyecek ana faktörler arasında gösteriliyor.

Bu faktörlerin gerçekleşebilmesi, öncelikle Bitcoin’in orta vadeli olarak, 9.500 ila 10.000 dolar arasında yer alan ağır direnci aşmasına bağlı olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner