Yükleniyor...

Ethereum ve Solana Ağındaki Tüm NFT’ler Artık Popüler Torrent Sitesinde Mevcut

Ethereum ve Solana'da basılan tüm NFT görüntüleri artık popüler Torrent sitesi PirateBay'de mevcut.

5348934

Ethereum ve Solana’da basılan tüm NFT görüntüleri artık popüler Torrent sitesi PirateBay’de mevcut.

Torrent sitesi PirateBay’de Ethereum ve Solana’da yer alan tüm non-fungible token’ları (NFT) içeren 17.96 terabaytlık bir arşiv ortaya çıktı. Bu eylemin arkasındaki Güney Avustralyalı yazılım geliştiricisi Geoffrey Huntley, bunu başarmak için metal bir sunucu kiralamak zorunda olduğunu ve buna “buna değdiğini” söyledi.

“Sağ tıkçıların” patronu, NFT ekran görüntülerinin devasa koleksiyonunun diğerlerinin “bu neslin lale çılgınlığını” incelemesi için tasarlandığını söyledi.

Kullanıcının tweeti anında dikkat çekti. Sağ tıkla hazırlanan bu arşiv diğer NFT şüphecilerinden tonlarca övgü aldı. Hatta bazıları, NFT’leri eşler arası torrent yoluyla merkezi olmayan hale getirdiği için Huntley’i övdü. Avustralyalı yazılım mühendisi, çalışmalarını bir “sanat projesi” olarak tanımlıyor.

NFT’lere yüz binlerce dolar harcayan kişiler, sosyal medyada sıklıkla alay konusu oluyor. Geçen hafta haberini verdiğimiz üzere biri 10.000 NFT’den büyük bir sağ tık mozaiği yapmıştı. Ağır eleştirilere rağmen, NFT’ler büyük ünlülerin desteğini toplamaya devam ediyor.

Huntley, teknoloji konusunda oldukça şüpheci olmasına rağmen, sosyal medyanın benimsenmesinin NFT’ler için bir “dönüm noktası” olabileceğine inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner