Yükleniyor...

Ethereum’un Yaratıcılarından Vitalik Buterin’den Önemli Açıklamalar!

Ethereum’un yaratıcılarından Vitalik Buterin’e göre, kripto para piyasasında 2017 yılında görüldüğü gibi çok yüksek büyümelerin görülmesi artık söz konusu değil

Ethereum Vitalik Buterin

Ethereum’un yaratıcılarından Vitalik Buterin’e göre, kripto para piyasasında 2017 yılında görüldüğü gibi çok yüksek büyümelerin görülmesi artık söz konusu değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’e konuşan Buterin, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash gibi ana kripto para birimlerinin fiyatının 10 ila 300 kat artmasıyla kripto para ve blok zinciri (Blockchain) teknolojisinin farkındalığının Aralık 2017’de en yüksek seviyeye ulaştığını söylüyor.

Buterin, “Blockchain alanı görünürde en tepe noktasına ulaşmış durumda. Bu noktada, ortalama eğitimli bir kişi ile konuşursanız muhtemelen en kötü bir kez blok zincirini duyduğunu söyleyecektir. Ancak, artık Blockchain alanında 1000 kat veya daha fazla büyüme fırsatı yok” diyor.

Geçen yılın spekülatif balonu, büyük çoğunluğun yeni ortaya çıkan varlık sınıfı olarak kripto para birimlerine ilgi duymasına neden oldu. Buterin, önümüzdeki yıllarda sektörün, tanıtım ve ilgi toplama yerine merkezi olmayan sistemlerin kullanılabilirliğini ve erişilebilirliğini iyileştirmeye odaklanacağı görüşünde.

Buterin, Blockchain teknolojisinin ve kripto paraların daha geniş tüketici tabanına ulaştırma stratejisinin artık işe yaramadığını söylüyor. Buterin, tüketicilerin blok temelli platformlara bağlılıklarını teşvik etmek için merkezi olmayan sistemlerin, uygulamaların (dApps) ve protokollerin altyapısının iyileştirilmesi için zamanın geldiğini belirtiyor.

Gerçek ekonomik faaliyetin gerçek uygulamalarla ilgilenen insanlarla sağlanabileceğini dile getiren Buterin, Blockchain teknolojisinin daha geniş tüketici tabanına ulaştırma stratejisinin işe yarayacağını söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x