Ana Sayfa Blockchain Ethereum'un Fiyatındaki Düşüş Devam Ediyor! Peki Ama Neden?

Ethereum’un Fiyatındaki Düşüş Devam Ediyor! Peki Ama Neden?

Bugün, Ethereum (ETH)’un fiyatı 185 dolar seviyesine kadar düştü ve şu anda fiyatı 200 dolar seviyelerinde.

Ethereum ETH

ETH, Temmuz ayından beri beklenmedik bir şekilde Bitcoin’in geri kazanımının ardından 200 dolar seviyelerine kadar düştü. ETH, diğer önemli kripto para birimlerinden daha yüksek bir değer kaybını gördü.

ICO’ların ETH Satışlarının Etkileri

2017’nin sonlarında ETH’nin fiyatı 1.500 dolar seviyesini aştı ve EtherCum protokolü üzerindeki ERC20 token yatırımcıları, başlangıç teklifleri (ICO) girişlerinden 10 ila 100 kat geri dönüş elde ettiler. EOS, Ontoloji, ICON, Zilliqa ve 0x gibi kripto paraların yatırımcılarıda kripto para piyasasının zirvesinde 2017 sonlarında büyük kazanımlar elde etti.

Ancak, son birkaç ay içinde ERC20 coinlerinin fiyatı ABD dolarına karşı yüzde 70 oranında düştü. Ontoloji ve ICON, Bitcoin’e karşı yüzde 75 ila 80 oranında değer kaybı gördü. ABD dolarına karşı görülen değer kaybının oranı ise yüzde 95 olarak kaydedildi.

Kripto para birimi sektöründeki analistlerin büyük bir çoğunluğu, ETH’nin fiyatındaki düşüşün milyonlarca doları bulmasının nedeninin ERC20 Blockchain projelerinin satış fiyatına bağlı olduğu görüşünde.

ETH’nin fiyatı düşmeye başladığında ve kripto para piyasası büyük bir ayı piyasasına girdiğinde analistler, ERC20 projelerinin ETH varlıklarını satmaya başladıklarını ve bunun diğer büyük kripto para birimlerine kıyasla ETH’da daha yüksek bir düşüş neden olduğunu söylüyorlar.

ERC20 projelerinin panik içinde büyük miktarlarda ETH satma kararının büyük ölçüde ETH’nin düşüş eğilimine katkıda bulunduğu açık.

Düşüş Sürecek mi?

Bu haftanın başlarında, Augur’un ortak yaratıcılarından Joey Krug, yatırımcıların kripto para topluluğunda yaptıkları eleştirilerin bir kısmına cevap verdi. Krug, Augur ekibinin projenin işleyişini finanse etmek için ETH’i 0,7 dolardan satma kararı verdiğini söylüyor. Krug, Augur’un kalkınmasını finanse etmesinin ardından, Augur’un bir hedge fonu değil sofistike bir adem-i merkeziyet sistemi yaratmak için çalışan bir proje olacağı görüşünde. Augur’un sattığı hisselerin tamamında ETH satışı yapmış oldu.

Eğer Augur hisselerini sattıysa ve 2017’nin sonunda ETH 700 dolar yerine 1.000 dolara olsaydı Augur’a bir milyar dolar kazandırabilirdi.

0x danışmanı ve Scalar Capital ortak kurucusu Linda Xie, ekibinin ETH’lerini fon işlemlerine yönelik satışları üzerine tasfiye etmeleri için projeler önerdiğini söyledi.

ICO’lar tarafından başlatılan devasa ETH’nin satışları, ICO’ların 2016’da Augur gibi piyasadan silinmek istemedikleri için ortaya çıktı. Ancak, yatırımcıların üst ve tepe noktalarını ölçmeleri son derece zor. Aynı zamanda yatırımcılar, kripto para pazarında ticaret ve yatırım yapmak için ERC20 projelerine milyonlarca dolar yatırmalılar.

Augur, Blockchain projelerinin açık kaynak kodlu geliştirici topluluklara karşı korunmasını engellemek için, Xie ve diğer önemli projelerin, yatırımcıların ve hızlandırıcıların teşvik edilmesi, gelecekte ETH için yoğun bir düşüş eğilimini önleyebilir.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Diğer Haberler

İşte Bitcoin ETF Endeksinin Arkasındaki OTC Borsaları

Çok beklenen VanEck SolidX Bitcoin ETF'sinin en büyük üç OTC Bitcoin borsasının fiyatlandırma verisinden oluşan bir endeksi kullanacağı ortaya çıktı. Endeks, MVIS Bitcoin ABD OTC...

Kripto Para Platformu Bakkt’ın Açılışı 24 Ocak 2019’a Ertelendi!

New York Borsası'nın (NYSE) kuruluşlarından olan Bakkt'ın İcra Kurulu Başkanı Kelly Loeffler, fiziksel olarak yerleşmiş bir Bitcoin (USD) sunan Bakkt platformunun lansman tarihinin 12...

Nasıl EOS Alırım? Adım Adım EOS Alma Rehberi

Bu rehberde "nasıl EOS alırım" sorusunun cevabını elimizden geldiğince vermeye çalıştık. Nasıl EOS satın alacağınızla ilgili bilmeniz ve yapmanız gereken her şeyi tek tek...

Genesis Trading CEO’su Piyasadaki Sert Düşüşün Nedenini Açıkladı

Tezgah üstü piyasa (OTC) dijital varlık alım satım platformu olan Genesis Trading'in CEO'su Michael Moro, 2017'nin başında kripto paraya yatırım yapanların bugünlerde yüksek satış...

Basketbol Efsanesi Kobe Bryant niTRON Summit 2019’a Katılacak

Basketbol efsanesi Kobe Bryant, 2019'da bir Blockchain zirvesine katılacak. TRON'un ev sahipliğindeki niTROn Summit 2019, 17-18 Ocak tarihlerinde San Francisco’daki Yerba Buena Merkezi'nde gerçekleşecek ve...