Yükleniyor...

Ethereum’da Beklenen Berlin Güncellemesi Hayata Geçti!

Ethereum ağı için önemli bir adım olarak kabul edilen Berlin güncellemesi gerçekleşti.

eth 4

Ethereum ağı için önemli bir adım olarak kabul edilen Berlin güncellemesi gerçekleşti. Ethereum 2.0 için önemli bir basamak olan güncellemenin işlem ücretlerini daha uygun fiyatlara çekmesi bekleniyor.

Ethereum ağına olan talep, insanlar platformu kullanmak için geldikçe aniden artış yaşıyor. Ağ işlemlerini hızlı bir şekilde işleme kapasitesine sahip olmasa bile bu durum gün geçtikçe büyüyor. Sonuç: Ethereum blok zincirindeki ortalama gas ücretleri, insanlar işlemlerini gerçekleştirmek için her zamankinden daha yüksek primler ödedikçe rekor kırmaya devam ediyor.

Ama yardım yolda. Ağ 12.244.000 numaralı bloğa ulaştığında gerçekleşen Berlin hard fork’unun işlem ücretlerini en azından biraz düşürmesi bekleniyor. Ethereum blockchain ağı için bir yazılım yükseltmesi olan Berlin hard fork, dört Ethereum iyileştirme önerisi içeriyor

En son yükseltmeyle beraber dört EIP de hayata geçti:

  • EIP-2565: ModExp gas maliyetini düşürecek.
  • EIP-2718: Birden çok işlem türü için daha kolay destek sağlamak adına bir ortak zarf şeklinde yeni bir işlem türü sunar.
  • EIP-2929: Belirli gas maliyetlerini artırabilir.
  • EIP-2930: İsteğe bağlı erişim listelerine odaklanır. Bu, EIP-2929 tarafından getirilen bazı gas maliyetlerindeki artışı azaltabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner