Yükleniyor...

Ethereum’da Bu Kilit Seviye Geçilirse Yükseliş Kaçınılmaz

Piyasa değeri bakından en büyük ikinci kripto para ve en büyük altcoin Ethereum (ETH), geçtiğimiz birkaç gün boyunca başta lider kripto para Bitcoin (BTC) olmak üzere genel kripto para piyasasını yakından takip ediyor.

ethereum kilit seviye

Piyasa değeri bakından en büyük ikinci kripto para ve en büyük altcoin Ethereum (ETH), geçtiğimiz birkaç gün boyunca başta lider kripto para Bitcoin (BTC) olmak üzere genel kripto para piyasasını yakından takip ediyor.

Hafta başında güçlü bir ivme kazanan ETH, son 24 saat içerisinde ise bazı olumsuzluklar yaşadı. Hem BTC hem de ETH, teknik görünümlerine darbe vuran, kilit direnç bölgelerinden retler ile karşı karşıya kaldı. Analistler şimdi, gerçekleşen bu reddin oldukça dezavantajlı görünmesine rağmen, daha fazla artışın gelebileceğini belirtiyorlar.

Popüler bir trader yakın vadede Ethereum’un 420 dolara kadar yükseleceğini belirtiyor. Ancak öncelikle Ethereum’un aşması gereken önemli bir kilit seviye var.

Geçtiğimiz gün, boğalar piyasayı sıkı bir şekilde kontrol ediyordu ve Bitcoin ve Ethereum, uzun süredir fiyat hareketlerini bastıran direnç seviyelerinin ötesine geçmişti. Ethereum için bu direnç seviyesi, haftanın başında güçlü bir reddetme ile karşılaştığı 380 dolar civarı. Boğalar, kripto parayı korumaya devam ettiği sürece, teknik görünüm hala parlak görünecektir ve kripto para yakın vadede bu koruma ile birlikte 420 dolar seviyesine yükselecektir.

Ethereum, yazım itibari ile 363 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye geçtiğimiz gün kayıtlara geçen 390 dolarlık seviyeden kayda değer bir düşüşe işaret ediyor. Bu düşüş, lider kripto para Bitcoin’in 10.600 dolar seviyesinden 10.200 dolar seviyesine düşmesi ile birlikte gerçekleşti.

ETH, özellikle kısa vadeli pozisyonda şimdilik güvencesiz görünüyor ancak birkaç saat içerisinde gerçekleşen olan haftalık kapanış mumu, kısa vadeli trend hakkında önemli bilgiler verecektir.

Analistlerin ortak görüşü, Bitcoin’in 10.200 dolar seviyesinden yükselmesi ile birlikte, lider kripto para ile korelasyon halinde olan Ethereum’un da yükseleceği yönünde. Bu yüzden Ethereum’un haftalık kapanış mumu ile birlikte Bitcoin’in kapanış mumu da oldukça önem taşıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner