Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) 250 Dolar Mümkün mü?

Lider altcoin Ethereum (ETH), 225 dolarlık destek seviyesinin üzerine çıktı.

ethereum 250 dolar

Lider altcoin Ethereum (ETH), 225 dolarlık destek seviyesinin üzerine çıktı. Ünlü ve başarılı analist Aayush Jindal, ETH’nin 230 dolarlık desteğin kırdığını dile getirdi. Bununla beraber bir diğer analist Denys Serhiichuk ise 250 doların beklenebileceğini ifade etti.

Jindal’ın CryptoNews’te yer alan analizine göre ETH’nin 100 SMA’yı geçmesi halinde daha da yükselme şansı bulunuyor. Ethereum fiyatı aşağı yönlü tepki gösterdi ve 232 ve 230 dolar destek seviyelerinin altında işlem gördü. ETH, 225 dolarlık desteğe yaklaşıyor ve bununla berabar, ayıların 218 dolarlık düşük seviyesini test etmesi bekleniyor.

Fakat aksi bir durumda yani yükseliş yaşanması halinde ETH’nin 230 ve 232 dolar civarındaki önceki destek seviyelerinin engel olarak hareket etmesi muhtemel görünüyor. Jindal’a göre ETH’de bir rallinin başlaması için temel direnç olarak 235 dolar seviyesinin aşılması şart. Analiste göre ETH, şu an 235 dolar direncine ve 100 basit hareketli ortalamaya doğru ilerliyor.

Bir diğer ünlü analist Denys Serhiichuk ise Bitcoin (BTC) ile karşılaştırıldığında, Ethereum’un yan eğilimle daha kötü bir fiyat hareketi gösterdiğini ifade ediyor. Önde gelen altcoin geçen haftadan bu yana yaklaşık olarak yüzde 3.34 oranında azaldı.

ETH USD
ETH USD Saatlik Grafik

Saatlik grafiğe bakıldığında, Ethereum (ETH) düşük bir hacme karşı düşen bir kanalda işlem görüyor. Likidite de hafifçe düşüyor. Uzun vadeli eğilim düşüş gösterse de, yerel destek 226.60 dolardan düşebilir. Yukarıda bahsedilen seviyeye ulaşıldığında kısa süreli bir artış görme olasılığı yüksektir, çünkü analiste göre bu uzak bir ayna seviyesinin yeniden testi.

250 Dolara Çıkabilir

Günlük tabloya bakıldığında, Ethereum (ETH) hala yükseliş potansiyeline sahip; ancak 220 dolar seviyesine çok dikkat etmek gerekiyor. Bu özel durumda, satıcılar fiyatı kırabilir ve fiyatı 200 dolara indirebilir. Ancak (Mayıs başından bu yana) uzak seviye yeniden test olduğu için bu ilk kez kırılma olasılığı düşüktür. Özetle, trader’lar 220 dolarlık desteğin hemen ardından 250 dolarlık bir artış bekleyebilirler.

eth usd günlük
ETH USD Günlük Grafik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner