Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Hangi Seviyeler Olası?

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde 9 bin 100 dolar bandına kadar geriledi.

bitcoin fiyatı

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde 9 bin 100 dolar bandına kadar geriledi. Fakat yükselişini yeniden başlatarak 9 bin 373 seviyesine kadar yükseldi. Analistlere göre BTC’nin yükselişini sürdürmesi için 9 bin 500 dolarlık direnç seviyesini kırması şart.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha önce de bildirdiğimiz gibi BTC, geçtiğimiz hafta 9 bin 500 doların üzerinden sert bir düşüş yaşadı. Lider kripto para birimi bunun ardından bir süre 9 bin 300 dolar bandının altında işlem gördü. BTC, yukarı yönlü bir harekete geçmeden önce 9 bin 100 dolar seviyesine kadar gerilese de daha sonra sırasıyla 9 bin 250 ve 9 bin 300 dolarlık direnç seviyelerinin üzerine doğru kırılma yaşadı.

Analist Aayush Jindal, Bitcoin’in güçlü bir yukarı yönlü hareket izleyebilmesi için 9 bin 500 dolar üzerinde bir kırılma yaşaması gerektiğini ifade ediyor. Ünlü analist bundan sonra BTC’nin 9 bin 800 ve 9 bin 840 dolarlık engellerle karşılaşacağını belirtiyor. Jindal’a göre tam tersi geri çekilme durumda ise BTC 9 bin 80 dolar seviyesine kadar düşebilir.

Farklı Bir Durum

Analist Crypto Michael ise şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlar mevcut hareketleri Şubat 2020’de yaklaşık 10 bin 500 dolara çıkışla karşılaştırıyor. Benim gördüğüm; birçok kez hafifçe yaklaşılmış bir direnişe karşı sadece sağlıklı, yanlara doğru olan bir aralık. Altcoin’ler uçuyor, bu da farklı.”