Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Hangi Seviyeler Olası?

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde 9 bin 100 dolar bandına kadar geriledi.

bitcoin fiyatı

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde 9 bin 100 dolar bandına kadar geriledi. Fakat yükselişini yeniden başlatarak 9 bin 373 seviyesine kadar yükseldi. Analistlere göre BTC’nin yükselişini sürdürmesi için 9 bin 500 dolarlık direnç seviyesini kırması şart.

Daha önce de bildirdiğimiz gibi BTC, geçtiğimiz hafta 9 bin 500 doların üzerinden sert bir düşüş yaşadı. Lider kripto para birimi bunun ardından bir süre 9 bin 300 dolar bandının altında işlem gördü. BTC, yukarı yönlü bir harekete geçmeden önce 9 bin 100 dolar seviyesine kadar gerilese de daha sonra sırasıyla 9 bin 250 ve 9 bin 300 dolarlık direnç seviyelerinin üzerine doğru kırılma yaşadı.

Analist Aayush Jindal, Bitcoin’in güçlü bir yukarı yönlü hareket izleyebilmesi için 9 bin 500 dolar üzerinde bir kırılma yaşaması gerektiğini ifade ediyor. Ünlü analist bundan sonra BTC’nin 9 bin 800 ve 9 bin 840 dolarlık engellerle karşılaşacağını belirtiyor. Jindal’a göre tam tersi geri çekilme durumda ise BTC 9 bin 80 dolar seviyesine kadar düşebilir.

Farklı Bir Durum

Analist Crypto Michael ise şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlar mevcut hareketleri Şubat 2020’de yaklaşık 10 bin 500 dolara çıkışla karşılaştırıyor. Benim gördüğüm; birçok kez hafifçe yaklaşılmış bir direnişe karşı sadece sağlıklı, yanlara doğru olan bir aralık. Altcoin’ler uçuyor, bu da farklı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner