Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) Bu Kritik Seviyeye Dikkat!

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto varlık konumunda bulunan Ethereum (ETH), yazım itibari ile 197 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ethereumda bu kritik seviyeye dikkat

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto varlık konumunda bulunan Ethereum (ETH), yazım itibari ile 197 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye Mart ayındaki en düşük seviyesinden neredeyse %120 fazla. Özellikle son 1 ay içerisinde yatırımcısı güldüren ETH için bazı kripto varlık analistleri, paylaştıkları teknik analizler ile birlikte Ethereum’da düşüşlerin yaşanabileceğine dikkat çekiyorlar.

“Credible Crypto” kullancı adı ile tanınan kripto varlık analisti Ethereum için ya şimdi ya da hiç açıklamasında bulundu. Aşağıda grafikte boğaların gücünün tükendiğine dikkat çeken analist, bu seviyelerin kripto varlık için önemine dikkat çekti.

Diğer bir yandan lider kripto varlık Bitcoin’de (BTC) yaşanabilecekler düşüşlerin, başta Ethereum olmak üzere kripto piyasasında yer alan birçok kripto varlığı olumsuz yönde etkilemesi muhtemel.

“Cantering Clark” isimli kripto varlık analisti yaptığı açıklamada, 24 Nisan tarihinde Bitcoin’in 7.800 dolar seviyesinden 7.500 dolar seviyelerine düşmesi, lider kripto varlıktan istenen tepkiler değil açıklamasında bulundu. Bitcoin yazım itibari ile 7.642 dolar seviyesinden işlem görüyor. Analistlere göre Bitcoin’in tekrardan 7.500 dolar seviyelerine düşmesi, boğaların gücünün azaldığına dair işaret olarak görülecek. Böyle bir durumunda ise, genel itibari ile Bitcoin ile birlikte hareket eden Ethereum’da da ciddi kayıplar yaşanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner