Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) Short Pozisyonu Alan Kripto Hedge Fonu Kapanıyor

Ethereum’da (ETH) short pozisyonlarıyla bilinen bir kripto hedge fonu olan Tetras Capital'in kapatıldığı bildiriliyor.

Ethereum’da ETH Short Pozisyonu Alan Kripto Hedge Fonu Kapanıyor

Ethereum’da (ETH) short pozisyonlarıyla bilinen bir kripto hedge fonu olan Tetras Capital’in kapatıldığı bildiriliyor. Tetras Capital’in 2017 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık %75’lik bir kayıp yaşadığını ve yatırımcılara para iade ettiğini belirten bir rapor yayınlandı.

Ethereum’da (ETH) Short Pozisyonu

Tetras Capital, altcoin’lerde işlem yapmak için kuruldu, ancak daha sonra ETH short tezleriyle tanındı. Mayıs 2018’de fon, kripto para birimi 700 dolar civarında işlem yaparken ETH’yi short’ladı. Bugün, ETH yaklaşık 320 dolardan işlem görüyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna sunulan bilgilere göre, New York merkezli fon 34 milyon dolarlık varlıkların yönetiminden sorumlu oldu. Fonda, dosyalama başına her biri en az 100.000 dolar olan yaklaşık 65 yatırımcı vardı.

Kripto Hedge Fonları Bir Bir Kapanıyor

Fon, eski bir Raymond James analisti olan Alex Sunnarborg, JPMorgan, Goldman Sachs ve Deutsche Bank gibi yatırım bankalarındaki eski analistler Brendan Bernstein ve Thomas Garrambone ile yönetildi.

Tetras Capital’in kapatılması, İngiltere merkezli Prime Factor Capital’in geçen haftaki kapanışını izliyor. Ülkenin ilk lisanslı kripto hedge fonu kurumsal yatırımcıları çekemedi. Mart ayında, Adaptive Capital de zarar açıkladıktan sonra kapılarını kapattı.

Crypto Fund Research’e göre, geçen yıl yaklaşık 70 kripto odaklı hedge fonu kapandı. Araştırma firmasına göre şu anda 355 kripto hedge fonu bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner