Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) Yaşanan Geri Çekilme Yükselişin Habercisi mi?

Ethereum (ETH), toplu kripto para piyasası tarafından görülen düşüşten çok etkilendi ve Bitcoin'in neredeyse 19.

ethereum fiyat tahmini

Ethereum (ETH), toplu kripto para piyasası tarafından görülen düşüşten çok etkilendi ve Bitcoin’in neredeyse 19.000 dolara yükselmesi ile birlikte, 2020 yılının yeni zirvesi 495 dolar seviyesine kadar yükseldi. Daha sonra ise en büyük altcoin, bazı ticaret platformlarında 450 dolar seviyesine hızlı ve ani bir düşüş gerçekleştirdi.

Ethereum’da yaşanan bu %10’luk düşüş birkaç dakika içinde gerçekleşti ve tüm piyasada şok dalgası yarattı. Kısa süre içerisinde toplarlanma aşamasına giren ETH, şu anda 470 doların biraz üzerinde konsolide olmuş durumda.

Ethereum bugün düşüşe geçen ilk dijital varlık oldu ve onu en büyük rakibi Bitcoin (BTC) takip etti. Bu düşüşün yoğunluğu acımasız oldu ve ETH’nin 400 dolar üstündeki bölgede oluşturduğu tüm ana destek seviyelerini paramparça etti.

Yaşanan bu düşüşün iki büyük etkisi oldu. İlki long pozisyonların tasfiyesi ve daha fazla olumsuzluk bekleyen ayıları tuzağa düşürmek olarak gerçekleşti. Bu durum, ETH’nin 500 doları aşan daha sürdürebilir bir yükseliş için teknik bir düşüş olarak yorumlanabilir.

Ethereum yazım itibari ile 472 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu, yaklaşık 500 dolarlık en yüksek seviyelerden bir düşüşe işaret ediyor ancak, sadece birkaç önce 450 dolarlık düşük seviyeler baz alındığında, kayda değer bir artışın yaşandığı görülüyor.

Boğaların ETH’yi 470 doların üzerinde desteklemesi, en büyük kripto para için teknik açıdan güç anlamına gelecektir ve yakın vadede kripto parada potansiyel yükselecektir.

ETH Yakın Zamanda 700 Dolar Seviyesini Görebilir

Popüler bir kripto para trader’ı kısa vadede Ethereum’un 700 dolara ulaşacağına inandığını belirtti.

ethereum grafik

“Ethereum’un yükselişi için 490 doları kısa zaman içerisinde görmesi gerekiyor ve 700 dolara giden net bir yol görüyorum. Dün gece görülen 430 dolarlık seviyeye düşüş tanrının hediyesidir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner