Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Ethereum (ETH) Ethereum'da Heyecanla Beklenen EIP 1559 Güncellemesinde Sona Yaklaşıldı

Ethereum’da Heyecanla Beklenen EIP 1559 Güncellemesinde Sona Yaklaşıldı

ABONE OL:google-news

Ethereum’da işlem ücreti sorununa çözüm getirmeyi amaçlayan EIP-1559 güncellemesinde sona yaklaşıldı.

ConsenSys’tan Abdelhamid Bakhta Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada bir yılı aşkın süredir üzerinde çalıştığı Ethereum Improvement Proposal 1599’un (EIP) neredeyse tamamlandığını açıkladı.

Bu gelişme neredeyse Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin için bile sürpriz oldu denilebilir, zira toplulukta bazı çevreler EIP-1559’ın bu kadar kısa sürede tamamlanmasını beklemiyordu. All Core Devs (ACD) başkanı Tim Beiko da EIP-1559 güncellemesinin neredeyse tamamlandığını doğruladı.

Ethereum için EIP-1599 Yükseltmesi Ne Anlama Geliyor?

Ethereum ağındaki geliştirme önerilerine EIP adı veriliyor. Ethereum geliştiricileri tarafından hazırlanan iyileştirme önerilerinin topluluk tarafından uygun bulunması durumunda EIP adı verilen bu geliştirmeler Ethereum ağında hayata geçiriliyor.

Ethereum’un gas yönetimindeki bu değişikliğin, ETH‘nin parasal politikası üzerinde önemli etkileri olacak. EIP-1559 güncellemesi Ethereum’un parasal politikası açısından bulmacanın son parçası olarak değerlendiriliyor.

EIP-1559 güncellemesi Bitcoin ağındaki zorluk ayarlamasına benzetilebilir. EIP-1559 güncellemesi ile Ethereum’daki mevcut tıkanıklık durumuna bağlı olarak blok ödülü, her blok için belirlenmiş BASEFEE’yi aşması durumunda elde edilen miktar yakılacak. Bu sayede Ethereum’un arzı azaltılmış olacak. Bu nedenle EIP 1559 güncellemesinin Ethereum ağının ölçeklenebilirliğini arttıracağına ve Ethereum’u daha deflasyonist hale getireceğine inanılıyor.

Özetlemek gerekirse EIP-1599 güncellemesi Ethereum ağındaki tıkanıklıklara ve ağdaki yoğunluğun görece arttığı dönemlerde işlem ücretlerinde yaşanan devasa yükselişlere çözüm sunmayı amaçlıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar