Yükleniyor...

Ethereum’da Karar Anı: ETH Fiyatında Yön Neresi?

Ethereum 3.

Ethereumda Canlar Caliyor ETH Fiyatinda Yon Neresi

Ethereum 3. Çeyrekte keskin yükseliş gördü, bu büyük ölçüde 4 Ağustos’ta gerçekleşen Ethereum 2.0 testnet Madella lansmanının beklentilerinden kaynaklanıyordu. Ethereum’da ana ağın lansmanı bu yıl Ekim-Kasım ayları olarak planlanıyor.

1 Ağustos’tan 12 Ağustos’a kadar, Ether 378 doların üzerinde konsolide ederek yatay bir trend izledi. Bundan sonra, hızla 431,5 dolara yükseldi ve dört gün boyunca 413 ila 447 dolar arasında işlem gördü ve kademeli olarak 389 dolara geriledi. Ethereum fiyatı, Madella’da neredeyse tüm düğümlerini hizmet dışı bırakan bir aksaklık haberi ile büyük ölçüde azaldı. Ancak düğümler kısa süre içinde kurtarıldı ve test ağı kurtarıldı.

Ağustos ayının sonunda Ether yükselmeye başladı ve 1 Eylül’de 488 dolara kadar yükseldi. Ancak kazançlar fazla uzun sürmedi. 2-5 Eylül arasında Ether 307 dolara düştü. Fiyat bu noktadan iyileşmeye çalıştı ancak Ethereum daha sonra önümüzdeki birkaç gün içinde 358.5 dolara düştü ve üzerinde konsolide oldu.

Ethereum İçin Ayı Piyasası Yolda

Artık 0,5 Fibonacci seviyesi direnç hale geldiğinden, Ethereum için yeni bir yukarı yönlü hedef haline geldi. Ether, Ethereum piyasasında devam eden düşüş trendinin açık bir göstergesi olarak 0,5 Fibonacci seviyesinin altında kaldı.

Şaşırtıcı bir şekilde, CoinMetrics raporuna göre 29 Eylül’de yılın başından itibaren 350 milyon doları bulan rekor kümülatif Ethereum işlem ücretleri ve 2 Eylül’de ulaşılan en yüksek ortalama gaz ücreti olan 8,25 ABD doları, düşüş trendini tersine çevirmede Ethereum’a herhangi bir somut yardım sağlamadı.

Ethereum’un 18 Temmuz’dan 1 Eylül’e kadar devam eden yükseliş trendinin yerini alan açıkça görülebilen düşüş trendi ile daha fazla aşağı yönlü fiyat hareketi en muhtemel devam senaryosu olarak göze çarpıyor. Alıcılar, devam eden düşüş trendini düzeltmek isterlerse, önce pozisyonlarını 0.382 Fibonacci seviyesinin üzerinde sağlamlaştırarak daha fazla düşüşü engellemeleri gerekir.

Ethereum 2.0 Güncellemesinin Etkisi

Ethereum 2.0 ağının piyasaya sürülmesi, Ethereum için olumlu olabilir zira şu anki iş hacmini iki katına çıkarması bekleniyor, bu da saniyede ortalama 15 işlem demek. Bu, Ethereum’un ağını büyük ölçüde etkileyen DeFi endüstrisindeki yükselişe bağlı olarak, Ethereum ağındaki en yoğun tıkanıklık seviyeleri nedeniyle bugünlerde Ethereum kullanıcılarının en çok ihtiyaç duyduğu şey olabilir. Ethereum 2.0, başarılı bir şekilde ve programa uygun şekilde hayata geçerse, Ethereum’un piyasa pozisyonlarına olumlu yansıyabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner