Yükleniyor...

Ethereum’u (ETH) 4. Çeyrekte 500 Dolara Çıkaracak 3 Etken

Yükselen temel ve teknik göstergelerin bir araya gelmesi, Ethereum'un (ETH) dördüncü çeyrekte 500 dolara yükseleceğini öngörüyor.

Ethereumu ETH 4. Ceyrekte 500 Dolara Cikaracak 3 Etken

Yükselen temel ve teknik göstergelerin bir araya gelmesi, Ethereum’un (ETH) dördüncü çeyrekte 500 dolara yükseleceğini öngörüyor.

Piyasa kapitalizasyonuna göre ikinci en büyük kripto para birimi, 2020’de yüzde 200’den fazla yükseldi ve fiyatı Eylül ayı başlarında 490 dolar civarındaydı. Bununla birlikte, trader’lar daha önce önemli şirketlerin (Square, MicroStrategy, PayPal, vb.) yatırım/hizmet portföylerine giriş yapan lider kripto para birimi olan Bitcoin’e geçerken yükseliş trendi durdu.

Bitcoin’in hakimiyeti arttıkça, Ethereum aşağı yönlü düzeltmesini arttırdı ve Eylül ayı sonundaki işlem seansında 313 dolara kadar düştü. O zamandan beri yavaş ve istikrarlı bir toparlanma içinde, Bitcoin’in kripto para piyasasında büyüyen hegemonyası tarafından marjinalize edildi.

Ancak Bitcoin yükseliş trendi tükenmenin eşiğine gelirse ETH de 500 dolara ulaşabilir. En az üç faktör -hem teknik hem de temel- Ethereum için ileride bir ralli olduğuna işaret ediyor. Bu faktörler şu şekildedir:

ETH/BTC Desteği

Ethereum’un dolar bazlı yükseliş trendindeki bir yavaşlama, ETH/BTC grafiğinde ters rüzgarların oluşmasına neden olur. Ethereum’u doğrudan Bitcoin ile karşılaştıran parite, 31 Ağustos’tan bu yana düşük işlem görüyor. Perşembe günü, yılın başından bugüne (YTD) en yüksek seviye olan 0.0406 sats’tan yüzde 32’den fazla düşüş yaşadı.

EmDOWjGWoAA82kP 860x440 1

ETH/BTC, daha önce hem destek hem de direnç olarak hareket eden ticaret alanında düşen bir seviye olan 0.02738 sats’da gün içi bir düşük oluşturdu. Anonim bir trader, ETH/BTC’nin bu “kilit destek seviyesini” tutması durumunda Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hakimiyetini azaltabileceğini belirtti. Trader, ETH/BTC’nin o zaman muhtemelen dibe vuracağını yineleyerek, “[Bitcoin için] hedef olarak 16.213 doları düşünüyorum” diye yazdı. Ve şunu ekledi:

“ETH sezonu altcoin sezonunu tetikleyecek.”

Ethereum Üçgen Modeli

Ethereum’un YTD’nin en yüksek seviyesinden düzeltmesi, ardından yukarı yönde bir geri çekilme, fiyatını bir konsolidasyon kanalında bıraktı. Bu aralık, sabit bir yatay direnç çizgisi ve daha yüksek bir alçak iz ile aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi bir “Yükselen Üçgen” modeli oluşturdu.

7CbRI5bB 860x509 1

Tipik olarak, yükseliş trendindeki Yükselen Üçgen bir devam modelidir. Bu nedenle, 415 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde bir fiyat kırılmasından başlayarak uzun bir yükseliş eğilimi dönemine işaret ediyor. Bu gerçekleşirse, ETH/USD, üçgenin maksimum yüksekliği olan 178 dolar kadar büyüyebilir. Bu, paritenin yukarı hedefini 597 dolara yaklaştırıyor.

ETH 2.0

Ethereum’un yükselen teknik beklentilerine göre performans göstermesinin nedeni sağlam bir temel katalizördür. 1 Aralık’ta veya öncesinde, kripto para biriminin ana blok zinciri, protokolünü Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçirecek. Göç, Ethereum sahiplerinin, merkeziyetsiz finans projelerindeki gibi zaman içinde sabit faizler elde etmek için token’larını paylaşmalarına izin verecek.

Beklenen daha yüksek bir talebe karşın daha fazla sayıda ETH token’ını dolaşımdan çıkarma olasılığı, “HODLING” duyarlılığında bir artışa yol açtı.

Crypto Compare günlük özetinde, “Ethereum topluluğu, şu anda en az 32 ETH tutan rekor sayıda cüzdan ile ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesinden önce hazırlanıyor” dedi.

“En az 32 Ethereum tutan Ethereum adreslerinin sayısı 126.852 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı.”

Bu aynı zamanda Ethereum’un 4. çeyrekte 500 dolara ulaşma olasılığını da artırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner