Yükleniyor...

Ethereum’un Çöktüğü İddia Ediliyor! Transferler Yapılamıyor

İddialara göre Ethereum'un altyapı sağlayıcısı Infura çöktü.

eth

İddialara göre Ethereum’un altyapı sağlayıcısı Infura çöktü. Bu nedenle de şu anda Ethereum’da işlem gerçekleştirilemiyor. Ağda büyük sorun yaşandığı iddia ediliyor.

Bu olayın ardından Binance, Upbit gibi birçok önemli borsa Ethereum ve ERC-20 token’ları için para çekme işlemlerini durdurma kararı aldı. Borsalar arka arkaya açıklamalarda bulunarak geçici bir biçimde çekim işlemlerinin durduğunu, yatırımların güvende olduğunu ifade ediyor.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Tobby Kitty, durumun Ethereum’u ilgilendirmediğini söyledi. Ünlü isim şunları söyledi:

“Ethereum internettir. Sahibinden çökse bu interneti ilgilendiren bir mevzu değildir. Ethereum üzerinde çalışan her şey için bu geçerlidir. Aave çökebilir, CompoundFinance çökebilir, Metamask çökebilir.. Ethereum’u ilgilendiren bir şey yok.”

Sorunun Kaynağı Tespit Edildi

Infura, resmi web sitesi üzerinden sorunun kaynağının tespit edildiğini ve giderilmesi için çalışmaları başlattıklarını duyurdu.

Ekran Resmi 2020 11 11 13.27.00

Öte yandan Binance ve Upbit’te işlemlerin düzeldiği ifade edildi.

Son olarak Binance CEO’su da her şeyin normale döndüğünü dile getirdi.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner