Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Mevcut Anahtar Seviyeyi Geçemediği İçin Zayıflık Gösteriyor

Ethereum'un (ETH) fiyatı geçtiğimiz birkaç gün içinde çok önemli bir seviyenin altında kaldı.

ethereum kilit seviyeyi gecemedigi icin zayiflik gosteriyor

Ethereum’un (ETH) fiyatı geçtiğimiz birkaç gün içinde çok önemli bir seviyenin altında kaldı. Ethereum için güç sinyalleri yanıp sönerken, alıcılar 450 dolar seviyesinde yer alan satış baskısını kırmayı başaramadı. Bu seviye, ETH boğalarının son birkaç haftadır üstesinden gelmek için mücadele ettiği seviyeyi işaret ediyor.

Bu seviye kesin bir şekilde aşılıncaya kadar, ETH tehlikeli bir pozisyonda kalabilir. Hem alıcılar hem de satıcılar bu seviyeyi kırmaya çalıştığından dolayı, her iki taraf için de güçlü bir kırılma şu an için mevcut değil.

Popüler bir analist bu seviye kesin bir şekilde geçilinceye kadar, bazı ciddi olumsuzluklar görebileceğimizin altını çiziyor.

Ethereum son zamanlarda, geçmişte de olduğu gibi Bitcoin’in fiyatını yakından takip ediyor ve bu durum Bitcoin’in 15.000 doların altına düşüşünde ortaya çıkan bazı zayıflıkları ETH için tetikliyor.

Popüler analist, Ethereum’un 450 dolarlık bölgenin altında kaldığı sürece bu zayıflığın son bulmayacağını belirtti.

450 dolar seviyesinde yer alan kritik direnç, geçtiğimiz hafta çok sayıda satışı tetikledi. Bu yüzden Ethereum beklenen yükselişini gerçekleştirebilmesi için öncelikle bu direnç seviyesini güçlü bir destek seviyesine çevirmesi gerekiyor.

Önümüzdeki birkaç gün içinde Bitcoin’in fiyat hareketleri doğrultusunda trendin hangi yöne doğru olacağı kesinlik kazanacaktır. Bitcoin dengelenebilir ya da daha yüksek seviyelere çıkabilirse, Ethereum’da bu önemli seviyeyi kırabilir.

Ethereum (ETH) yazım itibari ile 449 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner